Zestaw Astro Pi

Europejska Agencja Kosmiczna we współpracy z Fundacją Raspberry Pi organizuje wyzwanie Astro Pi. To ciekawa możliwość, podczas której zespoły uczniów i uczennic, korzystając z mikrokomputerów Raspberry Pi, piszą programy (w języku Python). Wyniki ich pracy są uruchomiane później na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Pragniemy wypożyczyć Wam zestawy identyczne z tymi, które otrzymują zespoły uczestniczące w wyzwaniu! Zapoznajcie się z Regulaminem!

Korzystając ze sprzętu zawartego w zestawie (Raspberry Pi i zestawu sensorów), będziesz mógł/mogła zaznajomić swoich uczniów i uczennice z elektroniką oraz programowaniem w języku Python. W zestawie oprócz mikrokomputera Raspberry Pi znajdują się również dwie kamery – jedna rejestrująca w paśmie widzialnym, druga w podczerwieni – oraz sensory umieszczone w nakładce Sense Hat (akcelerometr, magnetometr, czujniki ciśnienia oraz wilgotności etc.). Używając zestawu nie musisz ograniczać się do jego zawartości – możesz wykorzystać inne kompatybilne z Raspberry Pi narzędzia.

Aby wspomóc proces zapoznawania się z zawartą w zestawie elektroniką, załączamy zestaw scenariuszy, które mogą okazać się pomocne w przygotowywaniu zajęć. Kliknij, aby ściągnąć scenariusze, które pomogą w stawianiu pierwszych kroków w programowaniu a nawet osoby zaawansowane znajdą coś dla siebie. Pamiętaj, że do dyspozycji mamy ograniczoną liczbę zestawów, decydować więc będzie kolejność zgłoszeń. Jedna placówka może zarezerwować tylko jeden zestaw.

Wypożyczenie zestawu nie oznacza kwalifikacji do wyzwania Astro Pi!