Zestawy edukacyjne

Biuro ESERO uruchamia system wypożyczania zestawów edukacyjnych. Uznaliśmy, że dobrym pomysłem będzie udostępnianie nauczycielom i edukatorom zestawów zawierających pomoce naukowe przygotowane przez ESA Education, a w przyszłości również przez ESERO-Polska.

Pragniemy udostępniać Wam narzędzia edukacyjne wykorzystujące metodę badawczą oraz nowe technologie w nauczaniu. Narzędzia takie służą rozwojowi młodych ludzi, stymulując ich proces uczenia się poprzez zabawę i twórczą aktywność. Zależy nam, aby za Waszym pośrednictwem i dzięki Waszemu zaangażowaniu zachęcić uczniów do aktywnego odkrywania zjawisk, ich konsekwencji, i prowadzenia dyskusji na temat ich wykorzystania w różnych gałęziach nauki i przemysłu.

Na stronie będziemy na bieżąco informować o aktualnie dostępnych zestawach, o terminie rozpoczęcia kolejnego cyklu wypożyczania oraz o ewentualnej liczbie osób oczekujących.

Ogólne zasady wypożyczania zestawów:

  • Zapoznaj się z naszym Regulaminem
  • Zestaw uzyskujesz na 2 miesiące.
  • Razem z zestawem otrzymujesz proponowane scenariusze pracy z zestawem – oczywiście nie musisz się do nich ograniczać!
  • Postaraj się wykorzystywać go wspólnie z innymi (np. z nauczycielami innych przedmiotów).
  • Poinformuj nas, jeśli jakiś element zestawu się zepsuje – dzięki temu będziemy mogli przygotować zamienniki dla następnego użytkownika!