Zaproś eksperta!

Kolejna edycja programu odbedzie się wiosną 2022. Jeśli nie udało wam się zakwalifikować do poprzedniej edycji zachęcamy do skorzystania z gotowych nagrań z ekspertami zrealizowanych przez Polską Agencje Kosmicznąw języku polskim, lub Europejską Agencję Kosmiczną w j. angielskim

 

Lekcje nie z tej Ziemi !

Dzięki tej inicjatywie można zaprosić na swoje lekcje ekspertów i ekspertki z sektora kosmicznego. Spotkania odbywają się w formule online. Każda lekcja trwa 45 minut i może odbyć się jako lekcja zdalna lub ekspert/ka może pojawić się w klasie na telebimie. Wybór należy do was.

 

 

Tematyka kosmiczna nie jest wprost ujęta w podstawie programowej nauczania w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Za to jednym z zadań w procesie uczenia jest przygotowanie młodzieży do wyboru dalszej drogi rozwoju. Wiedza ze wszystkich przedmiotów, umiejętności i kształtowane postawy służą młodym ludziom do poznawania, badania i zrozumienia zjawisk zachodzących we Wszechświecie. A eksploracja kosmosu dostarcza nam także coraz więcej danych, pozwalających lepiej zrozumieć złożoność procesów zachodzących na Ziemi. To motywuje ludzi do tworzenia kolejnych innowacyjnych rozwiązań. Tak powstają technologie, które najpierw „służą” w misjach satelitarnych, a potem są wykorzystywane w naszym codziennym życiu i mają ogromny wpływ na życie społeczne, polityczne i gospodarcze.

Lekcje nie z tej Ziemi pomogą uczniom i uczennicom dostrzec, że najnowsze technologie i osiągnięcia przemysłu kosmicznego są znacznie bliżej, niż się wydaje. Z niektórych korzystamy na co dzień. Wierzymy, że bezpośrednie rozmowy z inżynierem, astrofizykiem, projektantką, programistką, czy lekarzem medycyny kosmicznej mogą zainspirować młodzież do odkrycia w sobie nowych pasji. Może zechcą związać swoją przyszłość z branżą kosmiczną? Od czego zacząć ? Od zaproszenia ekspertów na lekcje!

 

Kto może się zgłosić?

Nauczycielki i nauczyciele szkół podstawowych klas 4-8 i ponadpodstawowych kl. 1-4

Jeden nauczyciel/ka może zgłosić jedną klasę lub grupę uczniowską na jednym poziomie nauczania, maksymalna liczba uczestników/czek jednej lekcji to 40 osób.

Jak zaprosić eksperta?

Zapoznajcie się z sylwetkami ekspertów/ek zamieszczonymi poniżej i tematami lekcji jakie mogą poprowadzić.

Wybierzcie jednego eksperta lub ekspertkę i wypełnijcie formularz.

Formularz znajdziecie <TUTAJ> zostanie on aktywowany w dniu zapisów.

Liczba lekcji jest limitowana. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Zakwalifikowane klasy dostaną informację mailową.

 

Poznajcie ekspertów/ki i tematy lekcji: