Zaproś eksperta!

Rekrutacja do edycji wiosennej zakończyła się, kolejna jesienią 2021. Więcej informacji w nowym roku szkolnym.

 

 

Lekcje nie z tej Ziemi !

Dzięki tej inicjatywie będzie można zaprosić na swoje lekcje ekspertów i ekspertki, zajmujących się różnymi dziedzinami w ramach sektora kosmicznego. W tym roku szkolnym spotkania będą się odbywać w formule online.

Tematyka kosmiczna nie jest wprost ujęta w podstawie programowej nauczania w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Za to jednym z zadań w procesie uczenia jest przygotowanie młodzieży do wyboru dalszej drogi rozwoju. Wiedza ze wszystkich przedmiotów, umiejętności i kształtowane postawy służą młodym ludziom do poznawania, badania i zrozumienia zjawisk zachodzących we Wszechświecie. A eksploracja kosmosu dostarcza nam także coraz więcej danych, pozwalających lepiej zrozumieć złożoność procesów zachodzących na Ziemi. To motywuje ludzi do tworzenia kolejnych innowacyjnych rozwiązań. Tak powstają technologie, które najpierw „służą” w misjach satelitarnych, a potem są wykorzystywane w naszym codziennym życiu i mają ogromny wpływ na życie społeczne, polityczne i gospodarcze.

Lekcje nie z tej Ziemi pomogą uczniom i uczennicom dostrzec, że najnowsze technologie i osiągnięcia przemysłu kosmicznego są znacznie bliżej, niż im się wydawało. Z niektórych korzystają każdego dnia. Wierzymy, że bezpośrednie rozmowy z inżynierem, astrofizykiem, projektantką, programistką, czy lekarzem medycyny kosmicznej mogą zainspirować młodzież do odkrycia w sobie nowych pasji. Może zechcą związać swoją przyszłość z branżą kosmiczną? Od czego zacząć ? Od zaproszenia ekspertów na lekcje!

Kto i kiedy może się zgłosić?

Nauczycielki i nauczyciele szkół podstawowych klas 4-8 i ponadpodstawowych kl. 1-4

Jeden nauczyciel/ka może zgłosić jedną klasę do jednego eksperta/ki.

Zapisy ruszają 12.04.2021 o godzinie 10.00, o dostaniu się do programu decyduje kolejność zgłoszeń.

Jak zaprosić eksperta?

Zapoznajcie się z sylwetkami ekspertów/ek zamieszczonymi poniżej i tematami lekcji jakie mogą poprowadzić.

Wybierzcie jednego eksperta lub ekspertkę i wypełnijcie formularz.

Formularz znajdziecie <tutaj> zostanie on aktywowany w dniu zapisów tj. 12.04.2021r o godzinie 10.00

Liczba lekcji jest limitowana. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Zakwalifikowane klasy dostaną informację mailową 19.04.2021.

Poznajcie ekspertów/ki i tematy lekcji: