Zestaw Astro Pi

Już kolejny rok Europejska Agencja Kosmiczna organizuje konkurs Astro Pi, podczas którego uczniowie, korzystając z mikrokomputerów Raspberry Pi, piszą programy uruchomiane później na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Pragniemy wypożyczyć Wam zestawy identyczne z tymi, które otrzymują zespoły uczestniczące w konkursie!

Korzystając ze sprzętu zawartego w zestawie (Raspberry Pi i zestawu sensorów), będziesz mógł/mogła zaznajomić swoich uczniów z elektroniką oraz programowaniem w języku Python.

W zestawie oprócz mikrokomputera Raspberry Pi znajdują się również dwie kamery – jedna rejestrująca w paśmie widzialnym, druga w podczerwieni – oraz sensory umieszczone w nakładce Sense Hat (akcelerometr, magnetometr, czujniki ciśnienia oraz wilgotności etc.). Używając zestawu nie musisz ograniczać się do jego zawartości – możesz wykorzystać inne kompatybilne z Raspberry Pi narzędzia.

Aby wspomóc proces zapoznawania się z zawartą w zestawie elektroniką, załączamy zestaw scenariuszy, które mogą okazać się pomocne w przygotowywaniu zajęć. Kliknij, aby ściągnąć scenariusze.
Kliknij, aby zarezerwować zestaw. Pamiętaj, że do dyspozycji mamy ograniczoną liczbę zestawów, decydować więc będzie kolejność zgłoszeń. Jedna placówka może zarezerwować tylko jeden zestaw. Wypożyczenie zestawu nie oznacza kwalifikacji do konkursu Astro Pi!