ESA Kids – Space Gallery – kosmiczna podróż

Zapraszamy do udziału w plastycznym konkursie, który umożliwi wysłanie kosmicznej grafiki na stronę ESA Kids! To wspaniała szansa! Każdego miesiąca ESA Kids przygląda się szczegółowo różnym tematom kosmicznym. Obejmują one wszystko, od orbit i planet po astronautów czy asteroidy.

Gotowi na podróż w kosmos? Rakieta Ariane 6 przygotowuje się do swojego pierwszego lotu, który będzie wielką przygodą. Ta niesamowita rakieta jest niezwykle potężna i przeznaczona do wystrzeliwania w przestrzeń kosmiczną statków kosmicznych i satelitów, co pomoże naukowcom dowiedzieć się więcej o wszechświecie i naszym Układzie Słonecznym. Wystartuje ze szczególnego miejsca – europejskiego portu kosmicznego w Gujanie Francuskiej, położonej na północnym wybrzeżu Ameryki Południowej. Pierwszy start zaplanowano na początek lipca tego roku i zapowiada się spektakularnie!

Kiedy przygotowujemy się do oglądania tej ekscytującej premiery, chcemy, abyście przyłączyli i przyłączyły się do zabawy! Puśćcie wodze fantazji z Ariane 6 i pokażcie nam, co myślicie o tej niesamowitej podróży do gwiazd!

Temat konkursu w tym miesiącu to: kosmiczna podróż

  • zgłoszenia, należy przesłać do 31 sierpnia 2024 r.
  • pracą konkursową mogą być: rysunek, obraz, rzeźba, model, grafika komputerowa… użyjcie swojej wyobraźni!
  • konkurs jest kierowany do dzieci i młodzieży do 12 roku życia włącznie
  • w konkursie należy wykazać się kreatywnością i pokazać swój pomysł poprzez sztukę!

Zespół ESA Education wybierze najlepsze prace, które trafią do Galerii Kosmicznej na stronie ESA Kids oraz autorzy i autorki prac otrzymają kosmiczne upominki.

Pracę konkursową należy przesłać przez formularz (znajduje się na oryginalnej stronie konkursu, link poniżej) lub na adres: ESA Education, ESTEC, Keplerlaan 1, PO Box 299 NL-2200 AG Noordwijk, The Netherlands.

Uwaga: praca konkursowa nie podlega zwrotowi. Ze względu na dużą liczbę zgłoszeń, które napływają co miesiąc, Biuro Edukacji ESA nie wysyła do uczestników listów potwierdzających ich otrzymanie. ESA kontaktuje się wyłącznie ze zwycięzcami.

Zachęcamy do odwiedzania regularnie strony ESA Kids (https://www.esa.int/kids/en/home), aby zobaczyć, kim są comiesięczny zwycięzcy!


Oryginalny artykuł w j. angielskim znajdziecie na stronie ESA (Europejskiej Agencji Kosmicznej) – tu znajdziecie formularz wysłania pracy plastycznej!

3.06.2024 r.