Letnia Szkoła Edukacji Kosmicznej 2023 – zapisy otwarte!

Zapraszamy na Letnią Szkołę Edukacji Kosmicznej! Już w połowie lipca spotkamy się na intensywnych kursach przygotowujących do prowadzenia edukacyjnych projektów kosmicznych z zespołami uczniowskimi.

Szukasz pomysłów na angażujące projekty do wykonania w szkole? Słyszysz o wyzwaniach kosmicznych ESA ale nie wiesz jak zacząć nad nimi pracę. Pracujesz w mniejszej miejscowości lub z dziećmi i młodzieżą zagrożoną wykluczeniem, i chcesz zapewnić im dostęp do wartościowej edukacji?

To dla Ciebie powstała Letnia Szkoła Edukacji Kosmicznej! Podczas niej przybliżymy Ci temat prowadzenia kosmicznych projektów z młodzieżą!


Podstawowe informacje:

  • Co: Cykl spotkań online, poświęconych prowadzeniu edukacyjnych projektów kosmicznych z zespołami uczniowskimi w dwóch modułach:
  • Dla kogo: Nauczyciele/ki i Edukatorzy/rki, pracujący w mniejszych miejscowościach i/lub z młodzieżą zagrożoną wykluczeniem społecznym/edukacyjnym
  • Kiedy: 13-28 lipca 2023
  • Format: online
  • Czas: czas trwania ok. 35 godzin zegarowych
  • Certyfikacja: uczestniczki/uczestnicy szkoły otrzymają certyfikat potwierdzający rozwój kompetencji
  • Rekrutacja: przez formularz, który znajduje się na www: https://esero.kopernik.org.pl/szkola-letnia/

Warunkami przyjęcia do udziału w Letniej Szkole Edukacji Kosmicznej są:

  • Praca w miejscowości poniżej 100 tys. mieszkańców I/LUB z młodzieżą zagrożoną wykluczeniem społecznym/edukacyjnym (Z uwagi na możliwość bycia wykluczonymi wzdłuż wielu różnych osi, prosimy o zdefiniowanie w formularzu wyzwań, z którymi mierzą się Twoi podopieczni/ne. Informacje te nie zostaną nigdzie upublicznione.)
  • Nie branie do tej pory udziału w wyzwaniu na które aplikujesz: CanSat, Moon Camp, Climate Detectives.

Poza spełnieniem ww. warunków, ocenie będzie podlegać odpowiedź na pytanie „Jak planujesz wykorzystać wiedzę i umiejętności uzyskane podczas Letniej Szkoły?”. Szukamy osób chcących przekuć zdobyte doświadczenia na swoją praktykę edukacyjną. Przykładem może być plan wzięcia udziału w proponowanych konkursach/wyzwaniach (lub innych), bądź chęć wykorzystania nabytych umiejętności do prowadzonych przez siebie zajęć, ale i wiele, wiele innych możliwości, zależących od Waszych pomysłów!

Zapraszamy!

Zespół ESERO-Polska