Rozpoczynamy zapisy do konkursu Remote Mars Yard

Uczestnicy podczas jazd finałowych w konkursie Remote Mars Yard 2016 (Fot. Maciej Urbanowicz)

Uczestnicy podczas jazd finałowych w konkursie Remote Mars Yard 2016 (Fot. Maciej Urbanowicz)

Zbliża się druga edycja konkursu ReMY – Remote Mars Yard, którego celem jest zapoznanie uczniów z technologicznymi i naukowymi wyzwaniami związanymi z eksploracją Marsa. Do udziału zapraszamy młodych odkrywców z całej Polski wraz z nauczycielami.

Zadaniem uczestników będzie stworzenie zespołu badaczy i inżynierów, którzy wezmą udział w symulowanym lądowaniu na Marsie. Zbadają tam jeden z marsjańskich kraterów, sterując specjalnie do tego celu zbudowanym łazikiem marsjańskim przez Internet. Zespoły składające się z uczniów gimnazjów lub szkół ponadgimnazjalnych w wieku od 13 do 20 roku życia, wraz z opiekunem, będą konkurować ze sobą na przestrzeni paru miesięcy o miano najlepszych badaczy czerwonej planety. Aby symulacja była jak najbardziej zbliżona do rzeczywistości, konkursowe łaziki oraz makieta marsjańskiego krateru zostały zbudowane specjalnie na potrzeby rywalizacji przez specjalistów z ABM Space.

Zapisy poprzez formularz zgłoszeniowy trwają do 30 września 2016 roku. Szczegółowe informacje o regulaminie oraz harmonogramie można znaleźć na podstronie konkursu dostępnej tutaj.

Szkolenie dla opiekunów będzie miało miejsce 22 października w Centrum Nauki Kopernik. Wielki finał oraz gala wręczenia nagród odbędzie się pod kopułą Nieba Kopernika 17 grudnia 2016 r.

Projekt ReMY – Remote Mars Yard, współorganizowany przez biuro ESERO Europejskiej Agencji Kosmicznej i firmę ABM Space. Pierwsza edycja konkursu Remote Mars Yard przyciągnęła aż 25 zespołów z całej Polski. Relację z poprzedniej edycji można przeczytać tutaj.