ESA Kids – Space Gallery – księżyce

Zapraszamy do udziału w plastycznym konkursie, który umożliwi wysłanie kosmicznej grafiki na stronę ESA Kids! To wspaniała szansa! Każdego miesiąca ESA Kids przygląda się szczegółowo różnym tematom kosmicznym. Tematy obejmują wszystko, od orbit i planet po astronautów czy asteroidy.

W Układzie Słonecznym jest wiele księżyców. Księżyc to naturalny satelita krążący wokół planety lub mniejszego ciała, na przykład asteroidy. Niektóre planety, takie jak Merkury i Wenus, nie mają księżyców. Niektóre planety mają jeden lub dwa księżyce, jak Ziemia i Mars. A niektóre mają dziesiątki księżyców, jak Jowisz i Saturn.

Nasz Księżyc jest jedynym, który możemy zobaczyć z Ziemi bez teleskopu. Jest bardzo jasny i duży, bo znajduje się blisko nas. Inne księżyce w naszym Układzie Słonecznym bardzo różnią się od naszego. Niektóre są większe, inne mniejsze, niektóre są skaliste czy lodowe, niektóre są gładkie a inne porośnięte kraterami, niektóre mają wulkany, niektóre mają gejzery, a niektóre nawet mają atmosferę. Może zamieszkamy kiedyś na którymś?

Zainspirujcie się tematyką księżycową i stwórzcie własną kosmiczną sztukę! Kilka inspiracji znajdziecie na stronie ESA kids 🙂

Temat konkursu w tym miesiącu to: księżyce

  • zgłoszenia, należy przesłać do 30 kwietnia 2024 r.
  • pracą konkursową mogą być: rysunek, obraz, rzeźba, model, grafika komputerowa… użyjcie swojej wyobraźni!
  • konkurs jest kierowany do dzieci i młodzieży do 12 roku życia włącznie
  • w konkursie należy wykazać się kreatywnością i pokazać swój pomysł poprzez sztukę!

Zespół ESA Education wybierze najlepsze prace, które trafią do Galerii Kosmicznej na stronie ESA Kids oraz autorzy i autorki prac otrzymają kosmiczne upominki.

Pracę konkursową należy przesłać przez formularz (znajduje się na oryginalnej stronie konkursu, link poniżej) lub na adres: ESA Education, ESTEC, Keplerlaan 1, PO Box 299 NL-2200 AG Noordwijk, Niderlandy.

Uwaga: praca konkursowa nie podlega zwrotowi. Ze względu na dużą liczbę zgłoszeń, które napływają co miesiąc, Biuro Edukacji ESA nie wysyła do uczestników listów potwierdzających ich otrzymanie. ESA kontaktuje się wyłącznie ze zwycięzcami.

Zachęcamy do odwiedzania regularnie strony ESA Kids (https://www.esa.int/kids/en/home), aby zobaczyć, kim są comiesięczny zwycięzcy!


Oryginalny artykuł w j. angielskim znajdziecie na stronie ESA (Europejskiej Agencji Kosmicznej) – tu znajdziecie formularz wysłania pracy plastycznej!

5.04.2024 r.