Scenariusze

Jak znaleźć scenariusz dla siebie?

  1. Wybierz poziom oraz przedmiot
  2. Kliknij wybierz
  3. Pobierz scenariusz
  4. Korzystaj z uczniami i uczennicami!

 

Geografia, Informatyka, Przyroda, Climate Detectives

EO Browser. Przewodnik dla edukacji

Dzięki temu przewodnikowi dowiesz się jak znaleźć w internecie ogromne zasoby zdjęć satelitarnych. Dowiesz się też co można z nimi zrobić, jak już je znajdziesz – tak, żeby przydało Ci się to w prowadzeniu zajęć. A do tego wszystkiego posłużymy się narzędziem EO Browser.

Za pomocą przeglądarki EO Browser można wyszukiwać zdjęcia satelitarne dowolnego obszaru, który nas interesuje (np. miasta, lodowca, amazońskiego lasu deszczowego lub aktywnego wulkanu). Możliwe jest również pobieranie obrazów w różnych formatach. Zmiany na Ziemi, które miały miejsce w ciągu ostatnich 30 lat, można analizować za pomocą funkcji porównywania lub poprzez utworzenie animacji poklatkowej. Można badać zmiany w krajobrazie na przestrzeni pór roku, zmierzyć wielkość wylesionego obszaru lub zbadać konsekwencje erupcji wulkanu.

Fizyka, Geografia, Przyroda, Technika, WOS

Kosmiczna lekcja na wystawie Patrz: Ziemia

W trakcie kosmicznej lekcji na wystawie „Patrz: Ziemia” uczniowie korzystać będą z interaktywnych eksponatów pozwalających spojrzeć na naszą planetę z perspektywy astronautów i satelitów orbitujących się wokół Ziemi. Podczas lekcji uczniowie dowiedzą się jakie korzyści płyną z eksploracji kosmosu i obserwacji Ziemi oraz jakie zastosowania znajdują technologie kosmiczne w naszym codziennym życiu. Będą także doskonalili umiejętności pracy w zespole, wspólnego dochodzenia do najlepszych wniosków oraz prezentowania własnych obserwacji i wyników.

Fizyka, Geografia, Informatyka, Przyroda, Climate Detectives

Robimy kamerę na podczerwień

Ten zestaw zadań przybliży nam zagadnienie widma elektromagnetycznego. Dzięki modyfikacji taniej kamery internetowej będziemy mogli oglądać promieniowanie podczerwone. Stanie się to punktem wyjścia do omówienia sposobu wykorzystania promieniowania podczerwonego do uzyskania danych niedostępnych w przypadku światła widzialnego. Gdzie i kiedy warto poruszyć temat obserwacji w podczerwieni?

Biologia, Fizyka, Geografia, Informatyka, Przyroda, WOS

Houston, mamy obraz!

Materiały powiązane z, prowadzonymi przez ESERO-Polska, warsztatami „Houston, mamy obraz!”. Warsztaty mają na celu zademonstrowanie przykładowych sposobów integracji tematów ścisłych i społecznych, przy pomocy zdjęć satelitarnych.

Wybierz język

Wybierz poziom

Wybierz przedmiot