Międzynarodowa konferencja Europejskiej Agencji Kosmicznej dla nauczycieli szkół podstawowych

Centrum Nauki Kopernik wraz z Europejską Agencją Kosmiczną (ESA) maja przyjemność zaprosić jednego polskiego nauczyciela szkoły podstawowej na międzynarodową konferencję nauczycielską, która odbędzie się w dniach 1-2 października 2016 r. w Centrali Technologicznej Europejskiej Agencji Kosmicznej w Noordwijk (ESTEC, Holandia).

Image-2

Tematem tegorocznego spotkania będzie „Oddech życia”. Sonda ExoMars, która właśnie zbliża się do Marsa, ma za zadanie zbadać rzadko występujące gazy, takie jak metan, które świadczyć mogłyby o istnieniu „oddychającego” życia na powierzchni czerwonej planety lub jej utajonej aktywności wulkanicznej. Tymczasem już niedługo na orbicie ziemskiej znajdzie się europejski satelita Sentinel-5P, element globalnego systemu monitoringu zmian środowiskowych Copernicus. Główny sensor satelity, Tropomi, pozwoli na zbadanie z niespotykaną dotąd dokładnością zmian zachodzących w ziemskiej atmosferze. Poza okazją do zgłębienia powyższych tematów, uczestnicy konferencji będą mieli szansę spotkać się z astronautami ESA, porozmawiać z ekspertami z zakresu badań kosmicznych a nawet zobaczyć z bliska sprzęt wykorzystywany w misjach kosmicznych. Relację z poprzedniej konferencji w 2015 r znaleźć można w jednym z naszych artykułów.

Aby wybrać najlepszego reprezentanta polskiej społeczności edukacji kosmicznej, przygotowaliśmy formularz zgłoszeniowy, do którego wypełnienia zapraszamy: formularz zgłoszeniowy.

Image-1

Aplikacje na konferencję będą oceniane pod kątem trzech głównych kryteriów: doświadczenia, motywacji i aktywności nauczyciela. Warunkiem wzięcia udziału w konferencji jest biegła znajomość języka angielskiego. Wypełnione formularze przyjmujemy do 21 sierpnia 2016 r. do godz. 23:59. Ostateczny wybór zakomunikujemy do 29 sierpnia 2016 r.

Ostateczna decyzja dotycząca udziału w konferencji podjęta będzie przez koordynatora Europejskiego Biura Edukacji Kosmicznej (ESERO-Polska) w Centrum Nauki Kopernik po konsultacjach z komitetem organizacyjnym Europejskiej Agencji Kosmicznej. Europejska Agencja Kosmiczna pokryje koszty lotów (do €300 w obie strony) i hotelu na czas trwania konferencji (dwie noce w hotelu rezerwowanym przez ESA). Udział w konferencji dla wybranego reprezentanta jest darmowy.

W razie jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt pod adresem: esero@kopernik.org.pl