Climate Detectives @home – monitoruj naszą planetę i badaj klimat nie wychodząc z domu!

W ramach programu „Expedition:Home”, Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) uruchomiła różne wyzwania, które można przygotować w domu. Kolejnym z nich jest Climate Detectives @home.

Wyzwanie Climate Detectives @home to domowa odsłona projektu Climate Detectives. Projekt ten zwraca uwagę na zmiany klimatu i problemy z nimi związane. Astronauci, astronautki oraz satelity obserwują naszą błękitną planetę z pewnego dystansu. Widzą zarówno piękno, jak i kruchość naszej planety. Ty również możesz obserwować Ziemię nie wychodząc z domu i pracować jak prawdziwy naukowiec, korzystając z nowych technologii i obserwacji satelitarnych.

W trakcie wyzwania zadaniem jest przygotowanie analizy obrazu z obserwacji Ziemi. Należy wybrać obraz a następnie opisać, co jest na nim widoczne i odnieść obserwacje do zmian klimatu lub wybranego problemu klimatycznego. Możesz pomóc naukowcom i naukowczyniom z ESA, aby mogli lepiej rozumieć klimat na Ziemi i działać w jego ochronie.

Zgłoszenia należy przesłać za pośrednictwem platformy konkursu. Termin przesyłania zgłoszeń mija 4 września 2020.

Climate Detectives @home to misja niekonkurencyjna. Wszyscy uczestnicy i uczestniczki, którzy prześlą zgłoszenie, zgodne z wytycznymi wyzwania, otrzymają certyfikat uczestnictwa, a ich projekt zostanie umieszczony na platformie Climate Detectives @home.

Szczegółowe informacje o projekcie znajdziecie TUTAJ.