CADSat @home – zaprojektuj kosmiczną puszkę!

W ramach programu „Expedition:Home”, o którym możecie dowiedzieć się TUTAJ, Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) uruchomiła różne wyzwania, które można przygotować w domu. Kolejnym z nich jest CADSat @home.

Wyzwanie CADSat @home jest nową odsłoną znanego już projektu CanSat. ESA zaprasza uczennice i uczniów do zaprojektowania trójwymiarowego modelu satelity wielkości… puszki po napoju. Jakie funkcje powinny mieć satelity? Jakie zadania i pomiary mają realizować? W trakcie tego zadania uczestnicy będą mogli poznać odpowiedzi na te pytania. Niezbędna będzie umiejętność projektowania, wyobraźnia przestrzenna, które pomogą w zaplanowaniu mini-misji kosmicznych.

W trakcie wyzwania misją uczestników jest zaprojektowanie modelu satelity, za pomocą jednego z wybranych narzędzi do projektowania oraz przygotowanie opisu eksperymentu, który miałby być przeprowadzony przy pomocy stworzonego przez nich mini-satelity.

Zgłoszenia należy przesłać za pośrednictwem platformy konkursu. Termin przesyłania zgłoszeń mija 4 września 2020.

CADSat @home to misja niekonkurencyjna. Wszyscy uczestnicy i uczestniczki, którzy prześlą zgłoszenie, zgodne wytycznymi wyzwania, otrzymają certyfikat uczestnictwa, a ich projekt zostanie umieszczony na platformie CADSat.

Szczegółowe informacje o projekcie znajdziecie TUTAJ.