NEWSLETTER
Informacje o warsztatach, aktualnościach oraz innych wydarzeniach dla nauczycieli.
Zapisz sięWyzwania MoonCamp rozstrzygnięte!
Po przeanalizowaniu wszystkich nadesłanych projektów, jury złożone z ekspertów ESA, Fundacji Airbus i firmy Autodesk wybrało zwycięzców wyzwań MoonCamp Explorers i MoonCamp Pioneers. Docenione zostały kreatywność, umiejętności techniczne i ostateczne wykonanie projektów baz księżycowych.
Moon Camp to coroczny projekt edukacyjny, w trakcie którego uczniowie używają nowoczesnych technologii, aby zaprojektować własną bazę księżycową. Zespoły opracowują szereg naukowych eksperymentów, aby zbadać ekstremalne środowisko kosmiczne i zrozumieć, w jaki sposób astronauci mogliby żyć na Księżycu. Głównym zadaniem uczniów i uczennic jest zaprojektowanie trójwymiarowego (3D) modelu bazy księżycowej. Ich konstrukcja powinna być dostosowana do trudnego środowiska i korzystać z lokalnych zasobów oraz zapewnić ochronę i/lub pomieszczenia mieszkalne bądź robocze dla astronautów i astronautek na Księżycu.
Wyzwanie Moon Camp jest podzielone na trzy osobne kategorie o różnych poziomach złożoności. Wszystkie projekty uczestniczących zespołów (w tym te zwycięskie) wraz z dokładnymi opisami można zobaczyć w galeriach każdej z kategorii: Moon Camp Explorers, Moon Camp Pioneers i Moon Camp Discovery.
We wszystkich poziomach wyzwania wzięły udział aż 62 zespoły z Polski. Wszystkim uczestniczącym drużynom gratulujemy pomysłowości i wytrwałości! Życzymy Wam, by wasze projekty naprawdę znalazły się na Srebrnym Globie i żeby przyniosły jeszcze więcej świetnych pomysłów na kosmiczne wyzwania!
W kategorii MoonCamp Pioneers wyróżnienie otrzymała jedna z drużyn z Polski! Zespół Boscosmos z Krakowa stworzył projekt dwupoziomowego kompleksu na brzegu Shackleton, w pobliżu księżycowego bieguna południowego. W trakcie projektowania swojej bazy, uczniowie stawiali na minimalizm i użyteczność, ale jednocześnie przywiązywali wagę do wygody astronautów, za co zostali docenieni przez jury konkursu.
Pamiętajcie również, że nadal otwarte są zgłoszenia do wyzwania MoonCamp@home – uczestnicy mają czas na wysłanie swoich projektów do 4 września 2020.