World Space Week Wrocław 2020 – Technologie kosmiczne w służbie zrównoważonego rozwoju

Od 23 października do 06 listopada 2020 r. Wrocław będzie areną Zrównoważonego Questingu Kosmicznego. Wszystkich fanów tego rodzaju zabaw, a także tych, którzy nie mieli jeszcze okazji świetnie się bawić w trakcie questingu, zapraszamy do wyzwania przygotowanego przez Stowarzyszenie WroSpace. Szczegóły znajdziecie na: www.zagadkowy.pl/kosmos oraz www.worldspaceweek.pl.

 

7 listopada 2020 r. obędzie się konferencja popularnonaukowa, która będzie transmitowana na kanale YouTube oraz portalu Facebook. Szczegóły na stronie wydarzenia. W tym roku będzie okazja do wysłuchania prelekcji: prof. Krzysztofa Meissnera, Krzysztofa Kanawki, Leszka Orzechowskiego, Jędrzeja Kowalewskiego, Joanny Kuźmy oraz Gordona Wasilewskiego. Odbędzie się także debata „Edukacja w sektorze kosmicznym – kadry dla polskiego sektora kosmicznego” z udziałem cenionych specjalistów z Polski w tym obszarze.

8 listopada 2020 r. odbędzie się zdalny maraton warsztatów i kosmicznych spotkań z wieloma wspaniałymi postaciami świata astronomii oraz technologii kosmicznych. Na poszczególne wydarzenia będą obowiązywały zapisy. Organizatorzy zadbają o to, abyście mogli Państwo zażyć coroczną dawkę kosmicznych inspiracji. Nie zabraknie także wielu okazji do zdobycia gadżetów czwartej edycji World Space Week Wrocław 2020!

Ponadto wysłane zostaną dwa balony stratosferyczne, jeden z transmisją na żywo z lotu, która będzie udostępniona w sieci. Drugi dedykowany społeczności krótkofalowców, którzy od lat łączą swoją pasję z kosmosem i astronomią. Dla wszystkich będzie to także okazja do odbioru obrazków za pomocą nieco historycznej, choć dla wielu wciąż zaskakującej metody transmisji – SSTV.

Organizatorzy przygotowali także trzecią edycję szkolenia dla nauczycieli „Kosmiczne Inspiracje”, która odbędzie się w dniach 20-22.11.2020 r. – w tym roku całkowicie zdalnie. Uczestnicy otrzymają imponujący pakiet materiałów edukacyjnych i pomocy szkolnych do pracy.