Webinaria Moon Camp Challenge

Webinaria Moon Camp Challenge

 

Aspirujesz do podboju kosmosu? Chciał(a)byś zaprojektować swoją własną bazę księżycową?

Jeśli tak, to może Cię zaciekawić udział w webinariach z ekspertami zajmującymi się projektowaniem 3D oraz eksploracją kosmosu.

Webinaria pomogą Wam w następujących kwestiach:

  • an exciting overview about past, present and future Moon exploration missions
  • jak użyć narzędzi Tinkercad oraz Fusion 360, żeby zaprojektowac własną bazę księżycową.

Co teraz? Misje na Księżyc: kiedyś, teraz, i jutro.

James Carpenter, zajmujący się w ESA eksploracją przestrzeni kosmicznej (przez ludzi, jak i przez roboty), opowie co do tej pory udało się na Księżycu odkryć, oraz dlaczego agencje kosmiczne uważają, że powrót na Srebrny Glob jest kolejnym krokiem poza naszą planetę.

Czwartek, 14 lutego 2019, 17:00

Zaprojektuj własną bazę księżycową!

Mark Chester, ekspert projektowania 3D firmy Autodesk, pokaże jak używać oprogramowania, aby ułatwić Wam zaprojektowanie własnych baz księżycowych.

Webinarium jest przeznaczone zarówno dla nauczycielek/nauczycieli, jak i zespołów uczniowskich aplikujących do udziału w wyzwaniu Moon Camp Challenge (kategoria 1 – Tinkercad, kategoria 2 – Fusion 360).

Poniedziałek, 18 lutego 2019, 17:00 

Na webinaria nie trzeba się rejestrować. Link potrzebny aby się połączyć, pojawi się na stronie esa.int/mooncamp niedługo przed każdą z sesji. Nagrania z webinariów zostaną udostępnione jakiś czas po zakończeniu spotkania na żywo.

Webinaria są organizowane przez ESA, Fundację Airbus oraz firmę Autodesk, po to, aby wspomóc nauczycielki/nauczycieli i zespoły uczniowskie uczestniczące w wyzwaniu Moon Camp Challenge 2018/19.

Więcej informacji o wyzwaniu Moon Camp challenge znajdziecie na stronie www.esa.int/MoonCamp