Warsztaty Teach with Earth from space: Climate and Scientific methodology – zapisy do 1.02.2021

Warsztaty i różnorodne aktywności przygotowywane przez Biuro Edukacji ESA cieszą się ogromną popularnością i są dostępne dla nauczycieli i nauczycielek z całej Europy. Wspierają edukatorów i edukatorki w wprowadzaniu zagadnień astrofizycznych i technologicznych na zajęcia szkolne, tworzą przestrzeń do ciekawych dyskusji o walorach tematyki kosmicznej w edukacji.

___________________________________________________

Teach with Earth from space: Climate and Scientific methodology (Lekcje o Ziemi z kosmosu: Klimat i metoda naukowa)

  • format: online
  • daty spotkań: 17 i 24 lutego 2021
  • godziny: 16:30 – 18:30 CET
  • poziom: szkoła podstawowa
  • język prowadzenia warsztatów: angielski

Zapisy trwają do 1 lutego 2021, godzina 23:59 CET

opis warsztatów:

Satelity obserwują Ziemię cału czas i pomagają nam zobaczyć naszą błękitną planetę w nowy i niepowtarzalny sposób. Z góry mogą obserwować inne cechy niż te, które widzimy, gdy patrzymy z ziemi. Badanie tych cech może nam powiedzieć o stanie Ziemi, naszej pogodzie, naszym klimacie, oceanach i wiele więcej.

Podczas teych warsztatów dowiesz się, w jaki sposób niektóre z najważniejszych wskaźników, których naukowcy używają do badania zmian klimatycznych, mogą wesprzeć twoje lekcje przedmiotów ścisłych. Będziesz badać wpływ topnienia lodu na lądzie i morzu w wyniku globalnego ocieplenia. Poznasz również EO Browser, narzędzie online, które zapewnia łatwy i bezpłatny dostęp do zdjęć satelitarnych z różnych misji obserwacji Ziemi, abyś mógł wykorzystać je w swojej klasie!


Wszelkie pytania dotyczące warsztatów można przesyłać na adres teachers@esa.int

Zapraszamy wszystkich i wszystkie do tej kosmicznej przygody!