O kosmosie przy kawie: Spotkanie z ambasadorką edukacji kosmicznej

9 grudnia o godzinie 18:00 zapraszamy na ostatnie w tym roku spotkanie z cyklu „O kosmosie przy kawie”, podczas którego porozmawiamy o uczeniu się i wprowadzaniu tematyki kosmicznej na zajęcia z naszą ambasadorką edukacji kosmicznej i programie ambasadorskim ESERO-Polska.

Spotkamy się za pośrednictwem platformy ZOOM:

https://us06web.zoom.us/j/86107767972

Od kilku lat prowadzimy program ambasadorski edukacji kosmicznej. W tym czasie współpracują z nami osoby czynnie zaangażowane w edukację oraz zwycięskie zespoły w konkursie CanSat, które mogą podzielić się swoimi doświadczeniami. Ambasadorzy i ambasadorki, wsparci o wiedzę i materiały ESERO, upowszechniają edukację kosmiczną ze swojej perspektywy, w społecznościach lokalnych, na wydarzeniach w Polsce, a także za granicą.

To właśnie praktyczne spojrzenie edukatorów i edukatorek oraz możliwość przeprowadzenia zajęć z dziećmi i młodzieżą w szkołach jest siłą tego programu. Tworzymy społeczność ludzi chcących wprowadzać tematykę kosmiczną na zajęcia, wykorzystywać różnorodne metody nauczania i umożliwiać eksperymentowanie dzieciom i młodzieży.

Gościem spotkania będzie nasza ambasadorka Izabella Radziuk-Śliwińska, nauczycielka chemii i historii. Obecnie związana z III Liceum Ogólnokształcącym im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni oraz Niepubliczną Szkołą Podstawową Nowy Świat w Gdańsku. Ekspertka metody IBSE (metoda uczenia przedmiotów przyrodniczych poprzez dociekanie naukowe). Autorka i współautorka publikacji dotyczących dydaktyki (m.in. magazyn „Tik w Edukacji”, skrypt we współpracy z Centrum Chemii w Małej Skali , Amgen Teach oraz WCIES  w Warszawie). Należy do grupy Eduzmieniacze, ambasadorka programu Wiosna Edukacji. Interesuje ją edukacja oparta na relacji i alternatywne metody nauczania.

Podczas spotkania porozmawiamy o:

  • Jak rozpocząć przygodę z programem ambasadorskim edukacji kosmicznej
  • Czym jest udział w programie
  • Metodach aktywizujących na lekcjach przedmiotów przyrodniczych
  • Roli eksperymentu
  • Nieoczywistych pomocach naukowych np. jak stworzyć wirtualny pokój zagadek

Odpowiemy na wszystkie Wasze pytania i pojawiające się wątpliwości.

Bądźcie z nami 9 grudnia, o godzinie 18.00