Moon Camp @home – zaprojektuj bazę księżycową nie wychodząc z domu!

W ramach programu „Expedition:Home”, o którym możecie dowiedzieć się TUTAJ, Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) uruchomiła różne wyzwania, które można przygotować w domu. Jednym z nich jest Moon Camp @home.

Wyzwanie Moon Camp @home dotyczy misji księżycowych. W przyszłości, aby astronauci mogli pozostać na Księżycu przez dłuższy czas, trzeba będzie opracować całą infrastrukturę. Kwestie, które będą wymagały rozwiązań to między innymi ochrona przed promieniowaniem i meteorytami, produkcja energii, wydobycie i recykling wody, czy produkcja żywności. Wyzwanie zaprasza do zbadania Księżyca i opracowania projektów, które mogą rozwiązać problemy, jakim przyjdzie się zmierzyć przyszłym astronautom i astronautkom.

W Moon Camp @home misją każdej drużyny jest zaprojektowanie trójwymiarowego elementu obozu księżycowego za pomocą Autodesk@Tinkercad. Przy wykorzystaniu tego narzędzia uczestnicy i uczestniczki wyzwania będą projektować lądowniki, łaziki księżycowe, rakiety czy nawet kompletne bazy na Księżycu z kwaterami astronautów, szklarnią, siłownią, laboratorium i elektrownią.

Termin przesyłania zgłoszeń upływa 4 września 2020.

Moon Camp @home to niekonkurencyjna misja. Wszystkie osoby i zespoły, które prześlą zgłoszenie zgodne z wytycznymi, otrzymają certyfikat uczestnictwa, a ich projekt zostanie udostępniony na platformie internetowej Moon Camp.

Szczegółowe informacje o projekcie znajdziecie w dedykowanej zakładce konkursy.