Kosmos z Ziemi: Giełda inspiracji

24 października od godziny 17:30 zapraszamy na Giełdę Inspiracji

link do wydarzenia

Wydarzenie w ramach konferencji Kosmos w Szkole w trakcie, którego to edukatorzy i edukatorki oraz młodzież przedstawią swoje kosmiczne projekty. Pokażą swój punkt widzenia, dlaczego warto tematykę kosmiczną poruszać w szkole. Będzie co podziwiać, czym się zainspirować i będzie szansa na podpytanie o niuanse realizacji projektów kosmicznych w szkole.

O swoich działaniach opowiedzą nam:

link do spotkania ZOOM: https://zoom.us/j/97756039442

17.30 Przedstawiciele Młodzieżowego Obserwatorium Astronomicznego w Niepołomicach, którzy pokażą swoje projekty i skąd czerpią inspiracje do zajęć. Prowadzą niesamowite miejsce, w którym dzieci i młodzież samodzielnie wydzierają światu jego tajemnice, przez obserwacje gwiazd na nocnym niebie przy pomocy teleskopów, zgłębiają umiejętności tworzenia fotografii, programują roboty i wiele więcej.

link do spotkania ZOOM: https://zoom.us/j/91934366678

18.15 Młodzież z klubu astronomicznego Almukantarat. Jeśli chcecie przeżyć kosmiczny obóz i przygotować się do Olimpiady Astronomicznej to idealne miejsce by z nimi porozmawiać. Klub to przede wszystkim społeczność ludzi zaangażowanych w popularyzację astronomii. Działa od ponad 30 lat i daje młodym pasjonatom i pasjonatkom przedmiotów ścisłych możliwość zdobywania wiedzy, wymiany pomysłów i realizacji samych siebie.

link do spotkania ZOOM: https://zoom.us/j/91033267333

19.00 Marta Pietrow nauczycielka fizyki i ambasadorka programu ESERO-Polska wraz z uczniem Maksymilianem Golec opowiedzą o tym co można zrobić ciekawego na lekcji fizyki? Wybrać zagadnienie z podręcznika np. pozorna wędrówka Słońca i zaprojektować urządzenie do przeprowadzenia odpowiednich obserwacji. Możemy to zrobić przy pomocy współczesnych i łatwo dostępnych technologii. Metoda badawcza okazuję się w działaniu intuicyjna i doskonała do poznawania świata przez uczniów i uczennice. A wykorzystanie technologii zwiększa umiejętności STEM.

link do spotkania ZOOM: https://zoom.us/j/94515652074

19.45 Łukasz Kołodziejski prowadzący Astrobazę w Dobrzyniu nad Wisłą. Opowie czym są Astrobazy i czym zajmują się na co dzień oraz w pogodne do obserwacji kosmicznych wieczory. Uczniowie i uczennice mogą obserwować nie tylko bliskie obiekty Układu Słonecznego, ale także odległe układy gwiazd oraz znajdujące się miliony lat świetlnych od Ziemi „Wyspy Wszechświata” – galaktyki. Brać udział w różnych konkursach a zespół Astrobazy rozwija się i pozyskuje granty na swoją działalność.