Galaktyka kobiet VI cz. 1

Zapraszamy na kolejną edycję wydarzenia „Galaktyka kobiet”, tym razem w wersji online. Spotkamy się 3 grudnia o godzinie 18:00, by porozmawiać z ekspertkami z kosmicznego świata. Będzie to format krótkich wywiadów zakończonych sesją pytań i odpowiedzi od publiczności.

Link do transmisji na żywo w serwisie YouTube

W czwartkowe popołudnie spotkamy się, by przełamywać stereotypy i inspirować się opowieściami niesamowitych ekspertek. Wydarzenie organizowane jest z myślą o uczennicach szkół średnich, zastanawiających się nad karierą naukową, zainteresowanych kosmosem, nowymi technologiami, zawodami przyszłości. A także tych, które jeszcze nie mają sprecyzowanych planów zawodowych i dopiero szukają własnej drogi. Możliwość bezpośredniego spotkania z pasjonatkami, zajmującymi się ciekawymi i innowacyjnymi zagadnieniami naukowymi może być bardzo cennym doświadczeniem, ułatwiającym podjęcie ważnych decyzji związanych z własną przyszłością.

„Praca w nauce z sektora STEM” to przyszłość warta rozważenia. Innowacyjne firmy oraz instytuty badawcze intensywnie szukają młodych osób, które potrafią krytycznie myśleć, są kreatywne i nie boją się wyzwań. Już dziś mają dla nich imponujący, stale powiększający się zestaw zawodów, a wkrótce pojawią się zupełnie nowe – takie, które jeszcze nie istnieją.

Sylwetki ekspertek tej edycji wydarzenia:

Kinga Gruszecka

Pełniąca obowiązki dyrektor Departamentu Edukacji Polskiej Agencji Kosmicznej, członkini zarządu Stowarzyszenia Polskich Profesjonalistów Sektora Kosmicznego (Polish Space Professionals Association). Nagrodzona tytułem Nadziei Polskiego Sektora Kosmicznego w konkursie Konstelacje 2019. Ukończyła studia licencjackie w zakresie stosunków międzynarodowych i kulturoznawstwa oraz studia magisterskie z zarządzania. Stypendystka Georgia Rotary Student Programme i Programu Erasmus. W POLSA odpowiada za działania edukacyjne skierowane do osób w każdym wieku, w tym działania inspirujące do rozwoju kariery w sektorze kosmicznym. Koordynuje również projekty międzynarodowe związane z łącznością satelitarną i edukacją w szkołach średnich. Z technologią związana od początku swojej kariery zawodowej, a z kosmosem od 2016 roku – pracowała zarówno w agencjach rządowych, jak i po stronie przemysłu w Związku Pracodawców Sektora Kosmicznego.

Dr Karolina Bąkowska

Pracowniczka naukowo-dydaktyczną na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK w Toruniu, gdzie prowadzi badania nad gwiazdami kataklizmicznymi. Poza tym Karolina to stypendystka Fundacji Fulbrighta, Polskiej Akademii Nauk oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Laureatka Nagrody Młodych Centrum Astronomicznego im. Mikołaja Kopernika oraz grantów Narodowego Centrum Nauki. Pracowała na uczelniach w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Prowadziła wykłady popularnonaukowe w obserwatoriach i planetariach, a także na festiwalach miłośników fantastyki Pyrkon i Copernicon. Autorka książki dla dzieci pt. „Niesamowity Wszechświat”.