Galaktyka kobiet – IV edycja

Praca z pasją i pasja do pracy. Odpowiedz sobie na pytanie: co lubię w życiu robić? A potem zacznij to robić. Ludzie – siła czy słabość projektów kosmicznych? Trening kreatywności – jak każdego dnia odkrywać swoje moce kreatywne. Na te i wiele innych tematów porozmawiamy podczas kolejnego spotkania z cyklu Galaktyka kobiet.

Zapraszamy 21 listopada o godzinie 16:00 do Planetarium Centrum Nauki Kopernik.

W czwartkowe popołudnie spotkamy się pod rozgwieżdżoną kopułą Planetarium, by przełamywać stereotypy i inspirować się opowieściami niesamowitych ekspertek. Dedykujemy je szczególnie uczennicom szkół średnich i studentkom, którym chcemy przekazać, że każda z nich ma prawo oraz możliwości wyboru tego, co ją interesuje, i czym chce się zająć zawodowo. Nie należy bać się swoich własnych pasji!

08.03.2019 Galaktyka kobiet w Planetarium Centrum Nauki Kopernik, fot. Adam Kozak

Nie myśląc stereotypowo pragniemy rozbudzać pasję do nauk ścisłych wśród młodzieży, dając możliwość bezpośredniej rozmowy w przyjaznej atmosferze z prawdziwymi badaczkami. To okazja, aby poznać interesujące kobiety zaangażowane w świat nauki i nowoczesnych technologii. Kobiety twórcze, mające nieszablonowe podejście do pracy i rozwoju osobistego. Przekonani o tym, że dziewczyny tak samo jak chłopcy lubią dokonywać odkryć, rozwijać się naukowo i pracować nad nowymi rozwiązaniami technologicznymi czy zdobywać najwyższe szczyty świata, zachęcamy uczennice i uczniów do wzięcia udziału w Galaktyce kobiet.

Czy na spotkaniu będą wyłącznie dziewczyny/kobiety? Otóż nie. Z doświadczenia wiemy, że przyjeżdżają do nas grupy mieszane. To jest właśnie najwspanialsze, że młodzież jest coraz bardziej otwarta i zdaje sobie sprawę, że różnorodność to klucz do tworzenia najlepszej wersji przyszłości. Stereotypy są z nami od dawna, dlatego będziemy je przełamywać i wychodzić na przeciw zmieniającym się trendom oraz potrzebom społecznym.

  • Jeśli jesteś nauczycielem, bądź wychowawcą możesz zmotywować swoją klasę do nauki, organizując wyjście ze szkolnych ławek na niestandardowe spotkanie do Kopernika. Nasze działanie adresowane jest jednak przede wszystkim do dziewcząt, ponieważ są one angażowane w aktywności związane z techniką i naukami ścisłymi wciąż znacznie rzadziej niż chłopcy. Chcemy ten trend zmienić, gdyż każdy powinien usłyszeć wszystkie opcje i mieć możliwość świadomego wyboru.
  • Jeśli nie jesteś nauczycielem lub nie masz możliwości zorganizować wycieczki opowiedz o „Galaktyce kobiet” swoim znajomym nauczyciel(k)om, rodzicom i młodzieży.
  • Jeśli właśnie uczęszczasz do liceum lub technikum, interesujesz się nauką lub technologią i stoisz przed wyborem swojej drogi zawodowej, przyjdź, przekonaj się jak różnorodny masz wachlarz wyboru. Jeśli nie masz pewności, co chcesz robić lub uważasz, że Twoje zainteresowania to zupełnie inna galaktyka, nasze spotkanie jest również dla Ciebie. Przyjdź i przekonaj się sama.
  • Przeczytaj również Regulamin naszego wydarzenia.

Innowacyjne firmy oraz instytuty badawcze wciąż szukają młodych osób, które potrafią krytycznie myśleć, są kreatywne i nie boją się wyzwań. Tu znajdziesz inspirację  i być może odnajdziesz swoją drogę. Zapraszamy wszystkie dziewczyny i kobiety – te jeszcze poszukujące pomysłu na siebie, a także te które już rozwijają swoje pasje.

Poznajcie bliżej ekspertki czwartej już edycji wydarzenia Galaktyka kobiet i śledźcie nasze wydarzenie na Facebooku:

Marlena Gołofit  

Doradca Kariery i budowania ścieżek rozwoju, członkini Polskiego Stowarzyszenie Profesjonalistów Sektora Kosmicznego. Project Managerka z ponad 10-letnim doświadczeniem w realizacji projektów R&D i dla sektora kosmicznego. HR Managerka odpowiedzialna za budowanie zespołów projektowych, zarządzanie talentami oraz wdrażanie narzędzi wspierających rozwój kapitału ludzkiego w organizacjach, w tym wdrażanie strategii Learning & Development. Facylitator Design Thinking. Entuzjastka eksploracji kosmosu.

 

 

Katarzyna Małek 

Dr fizyki, astrofizyczka. Odbyła dwa staże podoktorskie w Japonii oraz jeden we Francji. Pracuje w Narodowym Centrum Badań Jądrowych w zakładzie astrofizyki. Kieruje zespołem badawczym zajmującym się odległymi galaktykami obserwowanymi w podczerwieni oraz procesami ich ewolucji. Redaktorka działu astronomii w miesięczniku „Delta”. W wolnych chwilach czyta książki o tematyce science fiction, tańczy salsę i zbiera geocache.

 

 

Inna Uwarowa

Absolwentka Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej. W 2006 roku zaangażowała się w projekt satelity studenckiego Europejskiej Agencji Kosmicznej – ESEO, następnie koordynowała projekt PW-Sat2. Była pierwszą koordynatorką polskiego oddziału Europejskiego Biura Edukacji Kosmicznej Europejskiej Agencji Kosmicznej w Polsce – ESERO-Polska. Od 2015 roku jest przewodniczącą polskiego jury – a od 2019 roku jury europejskiego – w konkursie pikosatelitów CanSat. Od 2016 roku zajmuje się rozwojem biznesowym oraz doradztwem technicznym w firmie Future Processing, a od 2018 roku w konsorcjum FP Space. Od 2019 roku prowadzi spółkę In-Space Services Sarl w Luksemburgu.

Agnieszka Elwertowska

Studentka Automatyki i Robotyki oraz Informatyki. Od ponad dwóch lat aktywnie zaangażowana w projekty kosmiczne (m.in. projekt HEDGEHOG, który mierzył drgania oraz przepływ ciepła w lecącej rakiecie). Brała udział w dwóch misjach jako analogowa astronautka. W misji ARES III pełniła rolę oficera medycznego, a w misji ARTEMIS była komandorem (czyli szefem załogi astronautów). Aktualnie prowadzi własną stronę na Facebooku „Dark Horse Projects”, gdzie opisuje swoją działalność oraz zbudowane przez siebie prototypy. Uczestniczy również w Projekcie PW-Sat3, gdzie jest odpowiedzialna za komunikację między satelitą a stacją naziemną. W tym roku została stypendystką piątej edycji programu „Nowe Technologie dla Dziewczyn”.

Weronika Ślusarczyk

Od ponad 3 lat zajmuje się programowaniem gier mobilnych. Tworzyła projekty pod patronatem Ministerstwa Zdrowia oraz dla agencji medialnych. Obecnie pracuje w Vivid Games, m.in. przy projekcie Space Pioneer. Jej życiowe motto: „Wszystkiego można się nauczyć i nie ma sensu bać się sprawdzania różnych rzeczy (chyba, że to jedzenie)!”

 

Miłka Raulin

Z wykształcenia i zawodu magister inżynier trakcji elektrycznej. Najmłodsza Polka z Koroną Ziemi (2018). Pilotka III klasy szybowcowej. Taterniczka. Szczęśliwa mama 13-letniego Jeremiego – wierzy, że gdy zostaje się rodzicem, nie trzeba rezygnować ze swoich pasji. Pomysłodawczyni i organizatorka festiwalu Siła Marzeń – Festiwal Przygody. Autorka książki „Siła Marzeń, czyli jak zdobyłam Koronę Ziemi. Z zamiłowania podróżniczka, miłośniczka wspinaczki wysokogórskiej, szybownictwa, motocrossu. Entuzjastka nowoczesnych technologii w transporcie. Organizatorka I rajdu rowerowego „Południe-Północ 2018. 100-lecie Niepodległości” pod patronatem Ministra Sportu i Turystyki. Finalistka konkursu Cosmopolitan „Mocne Strony Kobiet 2018”.