najbliższe wydarzenie
wszystkie wydarzenia
2025.01.06Program Ambasadorski Edukacji Kosmicznej 2025 – przedłużamy termin przesyłania aplikacji!
2025.01.27Warsztaty dla nauczycieli w ESA (styczeń – marzec 2025)
2025.01.31ESA Kids – Space Gallery – zimowe światy w kosmosie
NEWSLETTER
Informacje o warsztatach, aktualnościach oraz innych wydarzeniach dla nauczycieli.
Zapisz sięStrona główna / Wydarzenia / Cosmic Challenge
Cosmic Challenge
Właśnie rozpoczęły się dwie kolejne edycje programu edukacyjnego „Cosmic Challenge”, w których nagrodą jest wyjazd dla zwycięzców do obserwatorium astronomicznego Pic du Midi w Pirenejach!
Curiosity
Edycja „Cosmic Challenge: Curiosity” skierowana jest do uczniów i uczennic szkół podstawowych z całej Polski. Zadaniem dla uczestników/-czek jest opisanie przyszłej eksploracji Marsa przez następcę drona Ingenuity. Opiekunem merytorycznym tej edycji jest inżynier Artur Chmielewski z Jet Propulsion Laboratory – centrum badawczego NASA, będący również kierownikiem planowania następnej misji NASA dotyczącej budowy helikoptera na Marsa.
W ramach I etapu tej edycji osoby zainteresowane udziałem w programie będą miały przygotować pracę pisemną nt. „Jak w najbliższych latach będzie wyglądać eksploracja Marsa przez następcę Ingenuity?”. Prace w ramach I etapu konkursu można przesyłać w okresie 01.01.2022 r. – 20.02.2022 r.
Pathfinder
Edycja „Cosmic Challenge: Pathfinder” skierowana jest do uczniów i uczennic szkół średnich z całej Polski. Tematem jest opisanie życia, które mogło pojawić się w przeszłości na Marsie. Opiekunką merytoryczną tej edycji jest dr Natalia Zalewska z Centrum Badań Kosmicznych PAN.
W ramach I etapu tej edycji konkursu, osoby zainteresowane udziałem w programie będą miały przygotować pracę pisemną nt. „Jak w przeszłości mogło powstać i ewoluować życie na Marsie?” Prace w ramach I etapu konkursu będzie można przesyłać w okresie 01.12.2021 r. – 15.01.2022 r.
Więcej informacji znajduje się na stronach:
https://spaceship.edu.pl/curiosity/
https://spaceship.edu.pl/pathfinder/
Program realizowany jest przez Fundację „SpaceShip” we współpracy z Obserwatorium Pic du Midi.