NEWSLETTER
Informacje o warsztatach, aktualnościach oraz innych wydarzeniach dla nauczycieli.
Zapisz sięKonferencja „Interdyscyplinarne nauczanie przedmiotów przyrodniczych i ścisłych”
Już niedługo odbędzie się konferencja dla nauczycieli i dyrektorów szkół, organizowana przez zespół projektu Future Space. Gorąco na nią zapraszamy!
Kiedy? 10 czerwca 2022 roku (piątek) w godzinach 9:00-14:30
Gdzie? Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie przy ulicy Nowogrodzkiej 73
Czy płatne? Udział w konferencji jest bezpłatny. Przyjazd uczestników na konferencję odbywa się na koszt własny.
Zapisy: Platforma Obsługi Szkoleń OEIiZK
Podczas wykładów i warsztatów zaprezentowane zostaną praktyczne rozwiązania dla szkół, związane ze sposobami organizacji zajęć i procesu nauczania przedmiotów przyrodniczych i ścisłych w oparciu o tematykę kosmiczną:
- różnorodne, interdyscyplinarne materiały dydaktyczne,
- aktywizujące uczniów narzędzia technologii informacyjnej i komunikacyjnej.
Program konferencji
Poniżej znajdziecie szczegółowy program wystąpień i aktywności podczas konferencji:
Jak widzicie, tematów jest sporo i są zróżnicowane – od podejścia metodycznego, przez wykorzystywanie zdjęć satelitarnych, aż do tematyki sztucznej inteligencji – zatem ładunek inspiracji, który na Was czego na finiszu roku szkolnego jest równie pokaźny!
Tematyka całego spotkania będzie skupiać się na edukacji kosmicznej na przecięciu szkół i centrów nauki, jej wpływie na kształtowanie zainteresowania przedmiotami STEM (przyrodniczymi i ścisłymi) oraz na rozwoju zainteresowania ścieżkami karier kosmicznych wśród młodych ludzi.
Tymi tematami zajmują się instytucje współpracujące ze sobą w ramach na rezultatach międzynarodowego projektu Future Space, czyli Centrum Badań Kosmicznych PAN, Polska Agencja Kosmiczna, OEIiZK, Muzeum Nauki NEMO, Centrum Nauki NOESIS,
Warsztaty
Na programie konferencji powyżej mogliście zobaczyć trzy propozycje warsztatowe. Co się za nimi kryje? Będziecie mieć okazję zanurzyć się w tematy hipotetycznej kolonizacji Marsa, analizy wpływu zmian klimatu na różne obszary Ziemi, czy obserwacji Słońca. Dokładniejsze opisy znajdziecie poniżej:
Liczba miejsc na sesjach plenarnych i warsztatach jest ograniczona. Udział w konferencji należy zgłosić poprzez formularz umieszczony na Platformie Obsługi Szkoleń. Przy zapisie na konferencję, wybierzcie preferowane warsztaty.
Wszelkie informacje znajdziecie też na stronie OEIiZK.
Sprawdźcie też zakładkę Rezultaty na stronie projektu Future Space. Znajdziecie tam scenariusze kosmicznych zajęć oraz wywiady ze specjalist(k)ami sektora kosmicznego, przygotowane właśnie z myślą o edukator(k)ach!