16 września ruszyła kolejna edycja Moon Camp Discovery!

Wyzwanie Moon Camp to edukacyjny projekt, który przenosi nas w świat projektowania trójwymiarowego – 3D. To idealna okazja by umożliwić zespołom uczniów i uczennic puścić wodze fantazji i stworzyć księżycową bazę lub jej fragment.

Wszystkie informacje o wyzwaniu znajdziesz na dedykowanej stronie w zakładce konkursy.

Jeśli Twoi uczniowie i uczennice marzą o podróży na Księżyc lub chcą stworzyć przyjazne otoczenie dla astronautów i astronautek, którzy będą badać ten Srebrny Glob, zbierz zespół i zaprojektujcie bazę księżycową!

Moon Camp Discovery, polega na zaprojektowaniu wybranego elementu bazy księżycowej przy wykorzystaniu narzędzia Autodesk®Tinkercad™.

Zespoły mają do wyboru, zaprojektować:

  • Lądownik księżycowy
  • Moduł mieszkalny astronautów i astronautek
  • Łazik księżycowy

Moon Camp Discovery to wyzwanie dla początkujących. Wszystkie zespoły, które prześlą zgłoszenie zgodne z wytycznymi wyzwania, otrzymają certyfikat uczestnictwa, a ich projekt będzie udostępniony na platformie internetowej Moon Camp.

Nie masz pojęcia o projektowaniu 3D i pracy z środowiskiem Tinkercad? Nie przejmuj się! ESA i Fundacja Airbus przygotowały liczne materiały i filmy instruktażowe, które pomogą w stawianiu pierwszych kroków do stworzenia własnej bazy księżycowej.

Zobacz dlaczego przed naukowcami i naukowczyniami stoją tak duże wyzwania, gdy planują podróż na Księżyc: