WroSpace: Space Tech Kids – polecamy kosmiczne aktywności

Nadchodzi niesamowity, pełen kosmicznych, technologicznych i astronomicznych atrakcji październik!

Polecamy aktywności organizowane przez stowarzyszenie WroSpace, które proponuje nową inicjatywę Space Tech Kids, stanowiącą cykl zajęć dla dzieci i młodzieży w zakresie technologii kosmicznych, astronomii oraz szeroko pojętych nowych technologii. Dzięki współpracy z Dolnośląską Federacją Organizacji Pozarządowych, zajęcia odbędą się w miejscu wyjątkowym – Centrum na Przedmieściu (Wrocław).

Wydarzenie kierowane jest do dzieci i młodzieży z całej Polski. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Przygotowano bogatą ofertę warsztatów i spotkań zarówno stacjonarnych, jak i zdalnych. 

Doświadczeni edukatorzy z WroSpace, wspierani przez młodzież z Klubu Astronomicznego Almukantarat i przyjaciół, przez cały październik przeprowadzą ponad 40 unikalnych zajęć. Pośród bogatej ofert znaleźć można zajęcia z konstruowania, programowania, robotyki, lutowania i budowania układów elektronicznych, manualne, kreatywne, warsztaty fizyczne i wiele innych. Wszystkie zajęcia będą odbywały się w duchu STEM, część w formie IBL (nauczanie przez odkrywanie), a cześć metodą projektową. Niemal z każdych zajęć uczestnicy wyjdą ze stworzonym przez siebie projektem, który otrzymają na własność! Nie zabraknie także obserwacji astronomicznych na tarasie Centrum.

Wielkim finałem wydarzenia będzie wieczorny start balonu stratosferycznego, który wyniesie zbudowane przez dzieci i młodzież urządzenia: nawigacyjne oraz SSTV. Wszyscy uczestnicy będą odbierali, na swoich telefonach komórkowych, zakodowane obrazki, które drogą radiową będą wysyłane z kapsuły balonu.

Szczegóły wydarzenia można znaleźć na stronie: https://wrospace.pl/space-tech-kids/, a także na fanpage’u stowarzyszenia WroSpace: https://www.facebook.com/wrospace.

Nas też tam znajdziecie. Więcej informacji wkrótce!