




NEWSLETTER
Informacje o warsztatach, aktualnościach oraz innych wydarzeniach dla nauczycieli.
Zapisz sięWeź udział w konkursie „Barwy Ziemi” i pokaż światu swoją twórczość!
Masz pasję do rysowania, malowania lub projektowania? Interesujesz się kosmosem, technologią i tym, jak satelity zmieniają naszą perspektywę na Ziemię? Jeśli tak, to Konkurs „Barwy Ziemi”, organizowany w ramach działań edukacyjnych dla misji IGNIS, jest właśnie dla Ciebie!
Do udziału zapraszamy młodzież ze szkół podstawowych (7-8 klasa), ponadpodstawowych oraz studentów, którzy chcą połączyć swoją kreatywność z technologią!
Konkurs ma na celu:
- Poznanie fascynującego świata zobrazowań satelitarnych i pokazanie, jak wykorzystać te zdjęcia do wyrażenia swojej wizji artystycznej.
- Zrozumienie, jak zmienia się nasz świat — weź na warsztat miejsce w pobliżu swojego domu lub wybierz jakąś lokalizację na świecie i stwórz dzieło inspirowane satelitarnym obrazem.
- Zwrócenie uwagi na wpływ człowieka na naszą planetę oraz rolę danych satelitarnych w monitorowaniu tych zmian.
Twoje zadanie to stworzenie pracy plastycznej, która wykorzysta obraz satelitarny lub będzie nim inspirowana. Możesz poszaleć z dowolną techniką – od tradycyjnych narzędzi po cyfrowe projekty. Dodatkowo, nie zapomnij o krótkim opisie swojej pracy, w którym wyjaśnisz, dlaczego wybrałeś dane zdjęcie, jaka technika plastyczna została użyta oraz skąd czerpałeś inspirację.
W konkursie mogą brać udział zarówno indywidualni uczestnicy, jak i drużyny dwuosobowe. Niech Twoja kreatywność zainspiruje innych!
Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy przesłać swoją pracę wraz z opisem (i wymaganymi załącznikami) do 30 czerwca 2025 r. przez formularz zgłoszeniowy (zgłoszenia, regulamin oraz szczegóły dostępne są na stronie):
https://polsa.gov.pl/wydarzenia/konkurs-eo-barwy-ziemi
Na zwycięzców czekają fantastyczne nagrody!
Dla autorów 20 najwyżej ocenionych prac (po 10 w każdej kategorii) przewidziano atrakcyjne upominki – niespodzianki. A dla najlepszych z najlepszych – nagrody specjalne oraz możliwość udziału w Wielkim Finale w towarzystwie polskiego astronauty, Sławosza Uznańskiego-Wiśniewskiego.
Konkurs organizuje Polska Agencja Kosmiczna we współpracy z Ministerstwem Rozwoju i Technologii, Ministerstwem Edukacji Narodowej, Centrum Badań Kosmicznych PAN, Komitetem Badań Kosmicznych i Satelitarnych PAN, Europejskim Biurem Edukacji Kosmicznej ESERO – Polska oraz Stowarzyszeniem WroSpace.