Warsztaty Run experiments on the ISS using Astro Pi – zapisy do 8.02.2021

Warsztaty i różnorodne aktywności przygotowywane przez Biuro Edukacji ESA cieszą się ogromną popularnością i są dostępne dla nauczycieli i nauczycielek z całej Europy. Wspierają edukatorów i edukatorki w wprowadzaniu zagadnień astrofizycznych i technologicznych na zajęcia szkolne, tworzą przestrzeń do ciekawych dyskusji o walorach tematyki kosmicznej w edukacji.

___________________________________________________

Run experiments on the ISS using Astro Pi: Coding & scientific experimentation (wysyłanie programów na Międzynrodową Stację kosmiczną korzystając z komputerów Astro Pi: programowanie i experymenty naukowe)

  • format: online
  • daty spotkań: 17 i 24 marca 2021
  • godziny: 16:30 – 18:30 CET
  • poziom: szkoła podstawowa klasy 7-8, szkoła średnia
  • język prowadzenia warsztatów: angielski

Zapisy trwają do 8 lutego 2021, godzina 23:59 CET

opis warsztatów:

Komputery Astro Pi to małe urządzenia komputerowe zdolne do wielkich rzeczy. ESA współpracuje z Raspberry Pi Foundation w celu przeprowadzenia projektu edukacyjnego, który wykorzystuje dwa komputery Astro Pi umieszczone na ISS za pomocą kodowania i eksperymentów naukowych. Podczas tej sesji zostaniesz wprowadzony do oprogramowania i sprzętu Astro Pi, w tym zestawu czujników. Skonfigurujesz i nauczysz się programować Astro Pi w języku, w którym się komunikują – Python. Te specjalne komputery mogą na przykład służyć do komunikowania się z astronautami na pokładzie ISS poprzez manipulowanie tekstem i obrazami na ekranie LED, a także do przeprowadzania eksperymentów naukowych.


Wszelkie pytania dotyczące warsztatów można przesyłać na adres teachers@esa.int

Zapraszamy wszystkich i wszystkie do tej kosmicznej przygody!