Warsztaty Code your Mission to Mars with Open Roberta – zapisy do 9.04.2021

Warsztaty i różnorodne aktywności przygotowywane przez Biuro Edukacji ESA cieszą się ogromną popularnością i są dostępne dla nauczycieli i nauczycielek z całej Europy. Wspierają edukatorów i edukatorki w wprowadzaniu zagadnień astrofizycznych i technologicznych na zajęcia szkolne, tworzą przestrzeń do ciekawych dyskusji o walorach tematyki kosmicznej w edukacji.

___________________________________________________

Code your Mission to Mars with Open Roberta: Coding & scientific experimentation (Programuj swoją misję na Marsa korzystając z narzędzia Open Roberta: programowanie i experymenty naukowe)

  • format: online
  • daty spotkań: 5 i 12 maja 2021
  • godziny: 16:30 – 18:30 CET
  • poziom: szkoła podstawowa
  • język prowadzenia warsztatów: angielski

Zapisy trwają do 9 kwietnia  2021, godzina 23:59 CET

Podczas tych warsztatów udamy się na Marsa, aby zbadać Czerwoną Planetę. Korzystając z narzędzia do symulacji online Open Roberta, nauczysz się programowania blokowego, aby sterować wirtualnym łazikiem marsjańskim po powierzchni Marsa i wykonywać ekscytujące misje, ESA rzuca ci wyzwanie :). Ostatecznym celem będzie znalezienie życia na Marsie! Open Roberta Lab zajmuje się programowaniem blokowym wyspecjalizowanym w robotyce, umożliwiając nauczycielom i nauczycielkom doskonalenie umiejętności kodowania uczniów i uczennic.


Wszelkie pytania dotyczące warsztatów można przesyłać na adres teachers@esa.int

Zapraszamy wszystkich i wszystkie do tej kosmicznej przygody!