Transmisja z analogowej misji marsjańskiej w habitacie Marte w Brazylii

W dniach 1 – 9 czerwca 2022 roku odbywa się pierwsza polsko – brazylijska symulacja misji kosmicznej wewnątrz Habitatu Marte w Brazylii.

Trzech uczestników misji „OTHERWORLD I”: Agnieszka Elwertowska, Bartosz Choiński i Davi Souza będą wykonywać różnego rodzaju eksperymenty astrogeologiczne i astrobiologiczne oraz będą zajmować się budowaniem i ulepszaniem dodatkowego habitatu wewnątrz jaskini niedaleko Habitatu Marte. Do tego mają zamiar zebrać próbki, które po przywiezieniu do Polski, zostaną poddane m.in. badaniom pod kątem podobieństwa do powierzchni Marsa.

 

7 czerwca o godzinie 19:00 czasu polskiego będzie transmitowana relacja na żywo z misji OTHERWORLD I na oficjalnym kanale YouTube Otherwold Research Team. Polecamy waszej uwadze.

W trakcie emisji w języku polskim Zespół Otherworld pokaże, jak wyglądają symulacje misji kosmicznych, jak żyje się w habitacie na Marsie oraz jak wygląda Habitat w Brazylii.

Misja jest organizowana przez Polskie Stowarzyszenie Studentów Fizyki oraz Otherworld Research Team w składzie: Agnieszka Elwertowska, Helena Ciechowska, Mikołaj Zawadzki, Bartosz Choiński, Aleksandra Białek, Małgorzata Malczewska, Mikołaj Kuska, Jakub Janiec, Kacper Urbanik, Malwina Dąbrowska, Tomasz Książczyk, Karol Basiaga, Julio Rezende, Davi Souza.

Misję wspiera: Centrum Badań Kosmicznych PAN, Instytut Geofizyki PAN, Komitet Geofizyki PAN, Polskie Towarzystwo Astrobiologiczne, Robaki z Paki, Koło Naukowe Geofizyki UW, Studenckie Koło Biofizyki Molekularnej UW, Koło Naukowe Ad Planetas, Koło Naukowe VOYAGER UW oraz Studenckie Koło Naukowe SpaceShip WSB w Gdańsku.

Możecie śledzić zespół w mediach społecznościowych:

Kilka kadrów z przygotowań i rozpoczętej właśnie misji analogowej  tego zespołu:

3.06.2022 r.