NEWSLETTER
Informacje o warsztatach, aktualnościach oraz innych wydarzeniach dla nauczycieli.
Zapisz sięSzkolenie Intel Young Makers dla nauczycieli
Coraz więcej instytucji stara się wzbogacić tradycyjny model edukacji również programami ukierunkowanymi na rozwijanie kompetencji potrzebnych nie tylko dzisiaj, ale także w przyszłości. Do tego grona dołącza też globalny lider produkcji półprzewodników, firma Intel. W 2017 roku 10 krajów z całego świata weźmie udział w pilotażowym programie, którego celem jest przekazanie umiejętności nie tylko kodowania, ale i tworzenia nowych rozwiązań z wykorzystaniem zaawansowanych technologii. Polska znalazła się grupie państw, które jako pierwsze wdrożą te rozwiązania.
Edukatorom związanym z ESERO oferujemy 9 miejsc (z puli 60) w projekcie, w którym po otrzymaniu odpowiedniego szkolenia, przy pomocy innowacyjnych technologii edukacyjnych zainspirują młodzież w wieku 13-18 lat do tworzenia ciekawych i kreatywnych rozwiązań z wykorzystaniem najnowszych technologii.
Zapisy na szkolenie potrwają do 21 kwietnia 2017 r. (Przy rozpatrywaniu zgłoszeń decyduje ich kolejność)
UWAGA! Z powodu dużej ilości zgłoszeń, rejestracja została zamknięta wcześniej (18 kwietnia br.)
Założenia pilotażu na 2017 rok
Celem pilotażu jest stworzenie wyjątkowej grupy 60 trenerów z różnych środowisk, którzy rozpoczną pracę z młodzieżą jeszcze w tym roku szkolnym i będą mieli zamiar ją kontynuować w przyszłości. Środowiska zaangażowane w projekt to: Centrum Nauki Kopernik (ESERO, KMO), Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości. Do udziału w programie zaproszeni zostaną wybrani trenerzy, nauczyciele, bibliotekarze oraz studenci kierunków informatycznych.
Pierwszym etapem projektu są całodniowe szkolenia dla Trenerów 6 i 7 maja 2017. Podczas tego spotkania przedstawimy Państwu szczegółowe założenia i plan projektu, przeszkolimy z dedykowanych dla edukacji rozwiązań zawierających płyty, zestawy sensorów, makiety oraz scenariusze lekcyjne. Koszty szkolenia, podróży oraz zakwaterowania zostaną pokryte przez organizatorów. Wszyscy uczestnicy szkolenia dostaną też potrzebne zestawy sprzętu do pracy z młodzieżą.
Po tym szkoleniu będziecie Państwo gotowi do przekazania wiedzy swoim podopiecznym i zainspirowania ich do działalności twórczej z wykorzystaniem otrzymanych zestawów – w szkołach, oraz wszędzie tam, gdzie istnieje możliwość prowadzenia zajęć pozalekcyjnych.
Najciekawsze projekty powstałe w ramach tego przedsięwzięcia zostaną zaprezentowane podczas ogólnopolskiej konferencji E(x)plory w październiku 2017 r. oraz na Pikniku Naukowym organizowanym przez Centrum Nauki Kopernik w maju 2018 r.
W czasie trwania projektu przewidziane jest również wsparcie dla trenerów w postaci webinariów, on-line mentoringu, minigrantów oraz nagród dla uczniów. Jesienią dostępna będzie także polska edycja międzynarodowej platformy społecznościowej dla makerów – Make and Share.
Gorąco zachęcamy do udziału w pilotażowej edycji programu Intel Young Makers i współtworzenia społeczności edukatorów międzynarodowego ruchu makerskiego!
Zgłoszenia prosimy nadsyłać poprzez formularz do 21 kwietnia 2017 r.
UWAGA! Z powodu dużej ilości zgłoszeń, rejestracja została zamknięta wcześniej. (18 kwietnia br.)
Ewentualne pytania prosimy kierować pod adres esero@kopernik.org.pl