Satelitarne obrazy Ziemi: Materiał na lekcje – kariera na przyszłość

Czy rozmawiasz ze swoimi uczniami i uczennicami na temat tego, jakie mają plany na przyszłość? Starasz się uwzględnić ten temat w procesie uczenia, podczas różnych zajęć w szkole? Chcesz rozwijać w młodzieży takie kompetencje, które później zapewnią im dobry start w przyszłość? Tym bardziej zachęcamy Cię do udziału w webinarium o korzyściach z satelitarnych obserwacji Ziemi, które organizujemy razem z Centrum UNEP/GRID-Warszawa.

 


Satelitarne obserwacje Ziemi to bardzo dynamicznie rozwijający się sektor gospodarki w Polsce i na świecie. Jak wygląda teraz, a jakie są przewidywania na lata wprzód? Jakich kompetencji potrzeba w tym innowacyjnym sektorze? Powiedzą o tym specjalistki UNEP/GRID (organizacji realizującej program środowiskowy ONZ) oraz ekspertka z gliwickiej firmy kosmicznej – KP Labs.

Podczas webinarium dowiesz się:

  • czym są satelitarne obserwacje Ziemi?
  • kto pracuje w sektorze satelitarnych obserwacji Ziemi. Jakie to są zawody? Nad czym pracują?
  • jakich kompetencji brakuje młodym osobom, które wiążą przyszłość z tym sektorem
  • po co nauczycielom rozeznanie w tym, co się dzieje na rynku pracy?
  • w jaki sposób wplatać tematykę satelitarnych obserwacji Ziemi do lekcji?
  • o przydatnych do tego narzędziach.

 


Dla kogo?
Nauczycielki/le oraz osoby zajmujące się doradztwem zawodowym.

Kiedy?
Wtorek 7 czerwca, 18:00-19:00.

Gdzie?
Streaming na: https://www.youtube.com/watch?v=pFEtLH07s_o


Gorąco Was zapraszamy. Jako nauczycielki i nauczyciele macie unikalną możliwość prezentowania przed młodymi osobami możliwości oraz zarażania ich pasją do nauki!


Przyczynkiem do spotkania jest raport programu EO4GEO, przedstawiający stan i perspektywy europejskiego sektora obserwacji Ziemi.