Polski zespół CanSat trzeci w Europie!

Zespół CANpernicus, zwycięzca tegorocznej polskiej edycji zawodów CanSat, zajął trzecie miejsce w europejskich finałach.

W dniach 28 czerwca – 1 lipca odbyły się europejskie finały konkursu CanSat, organizowane przez ESA Education w ośrodku ZARM w Bremen. Brali w nich udział zwycięzcy krajowych edycji zawodów CanSat 2016/17

Fragment relacji zespołu z zawodów

Fragment relacji zespołu z zawodów (FB/CANpernicus)

Reprezentanci Polski, toruński zespół CANpernicus, zmierzyli się z 14 innymi drużynami z całej Europy. Pierwsze miejsce zajął zespół La Burgoneta Espacial z Hiszpanii, natomiast drugie – Canny Potter z Irlandii. Misją minisatelity skonstruowanej przez siedmioro licealistów z Gimnazjum i Liceum Akademickiego oraz IV Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Toruniu było zbadanie warunków do występowania życia – opierało się to m.in. na pomiarach wilgotności powietrza i zawartości CO2. Drugą misją satelity było przeprowadzenie precyzyjnego lądowania. Zarówno główna, jak i dodatkowa misja zakończyły się sukcesem.

Moment wręczenia zespołowi CANpernicus statuetki za trzecie miejsce

Moment wręczenia zespołowi CANpernicus statuetki za trzecie miejsce (FB/Cansats in Europe)

ESERO-Polska gorąco gratuluje sukcesu członkom zespołu oraz życzy powodzenia w innych projektach w przyszłości.

Już teraz zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w polskiej edycji zawodów CanSat 2017/18, na którą rejestracja ruszy pod koniec lipca!

Uczestnicy i organizatorzy europejskich finałów

Uczestnicy i organizatorzy europejskich finałów CanSat (FB/Paxi)