Polecamy World Space Week Wrocław 2023!!!

Zapraszamy na kosmiczny weekend we Wrocławiu🚀

📆W dniach 21-22 października Wrocław stanie się kosmiczną stolicą i po raz siódmy powstanie tu World Space Week Wrocław!!!

Od lat wspieramy to wydarzenie i cieszymy się że jest z nami Anna Bukiewicz-Szul Ambasadorka Edukacji Kosmicznej, która z zespołem Stowarzyszenia WroSpace tworzy je na tak wysokim poziomie!

World Space Week Wrocław to ogólnopolskie wydarzenie popularyzacyjno-edukacyjne kierowane do szerokiego grona odbiorców, odbywające się we Wrocławiu od roku 2017. Trzy pierwsze edycje miały formułę stacjonarną, z udziałem nawet 3 500 uczestników, dwie pozostałe hybrydową – zamkniętą, w których udział wzięło przeszło 10 000 uczestników. W zeszłym roku znów mieliśmy okazję spotkać się w klimatycznym Wrocławiu.

Choć wydarzenie wpisuje się w ogólnoświatową inicjatywę World Space Week, organizatorzy mają na nią własny pomysł. Co roku dostosowują tematykę do zagadnień aktualnych dla Polski. Formuła stacjonarna, jej złożoność i dostosowanie do szerokiego odbiorcy przyniosły wydarzeniu ogromną popularność i uznanie.

Koniecznie sprawdźcie stronę internetową: www.worldspaceweek.pl

World Space Week Wrocław 2023 „Nauka i inżynieria sposobem na światowy kryzys”

Siódma edycja World Space Week Wrocław, dlaczego taki temat?

W ostatnich latach ludzkość dotykają co rusz to nowe kryzysy: gospodarczy, klimatyczny, pandemia, wojny, energetyczny, edukacyjny i niestety lista ta nie ma końca. Czy możliwy jest ratunek? Wierzymy, jak cała społeczność naukowców i inżynierów, że tak! Od lat zresztą środowiska te walczą z nimi właśnie poprzez rozwój nowych technologii, nowoczesne spojrzenie na rzeczywistość. Zapraszamy Was na spotkanie z wybitnymi postaciami tych środowisk, którzy przybliżą nam dokonania ludzkości na polu walki z kryzysami.

Gdzie i kiedy się spotkamy:

  • Termin: 21-22 października 2022 r.
  • Miejsce: Concordia, Wyspa Słodowa 7, Wrocław

Przez dwa weekendowe dni będziecie mieli okazję wysłuchać prelekcji wybitnych specjalistów, porozmawiać z każdym z zaproszonych prelegentów, wziąć udział w ciekawych debatach, nawiązać nowe kontakty z ludźmi o tych samych zainteresowaniach.

Jak zwykle ważną częścią wydarzenia jest edukacja. Zapraszamy do udziału w wielu warsztatach edukacyjnych, pikniku naukowym, pokazach naukowych oraz spotkaniach z młodymi naukowcami! My również tam będziemy 😉

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, po wcześniejszej rejestracji. (Oferta warsztatów i zapisy na nie, będą opublikowane ok. 10 października.)

Zapraszamy do śledzenia mediów społecznościowych:

Nie może Was zabraknąć!