Polecamy poradnik: Od wielokulturowej do międzykulturowej klasy

Praca w sektorze kosmicznym to nie tylko zgłębianie wiedzy o astronomii, astrofizyce czy astronautyce, to również m.in. współpraca w międzynarodowych zespołach nad wieloletnimi programami kosmicznymi czy praca z różnorodnymi osobami w konsorcjach naukowych. W ramach sieci Europejskich Biur Edukacji Kosmicznej ESERO, która zrzesza ekspertki i ekspertów z ponad 20 krajów Europy, wiemy jak ważne jest tworzenie międzykulturowych relacji.

Polecamy i dzielimy się bezpłatnie poradnikiem „Od wielokulturowej do międzykulturowej klasy”, który stworzyliśmy w Centrum Nauki Kopernik w ramach pilotażu programu „Razem dla lepszej przyszłości” ułatwiającego integrację polskich i ukraińskich dzieci.

Publikacja stanowi kompendium wiedzy, w którym znajdziesz koncepcje naukowe, objaśnienia zjawisk, a także przykłady sytuacji ze szkolnego życia wraz z analizami ekspertów.

Jej autorką jest Dominika Cieślikowska – ekspertka współpracująca z Fundacją Szkoła z Klasą, doświadczona psycholożka międzykulturowa i trenerka z wieloletnim stażem zawodowym. Poradnik powstał głównie z myślą o nauczycielach, edukatorach i animatorach, ale może przydać się każdemu z nas. Liczymy na to, że dzięki niemu uzyskasz wartościową i rozwijającą wiedzę, pomocną w zrozumieniu potrzeb przedstawicieli różnych kultur.

Zachęcamy do pobrania publikacji i dzielenia się linkiem lub wykorzystując QR code.

 

 

 

 

 


Poradnik powstał dzięki wsparciu Fundacji Deloitte. Pilotaż programu „Razem dla lepszej przyszłości” prowadzony był wspólnie z Fundacją Deloitte i Fundacją Szkoła z Klasą.