Polecamy ogólnopolski konkurs: Małe i duże kosmiczne podróże

Polecamy waszej uwadze ogólnopolski konkurs, w tym roku gości tematyka kosmiczna!!!

I Liceum Ogólnokształcące im. ONZ w Biłgoraju zaprasza do udziału w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Grafiki Komputerowej „Wyraź to w PIXEL-Ach!”, którego tematem w tym roku są: „Małe i duże kosmiczne podróże”.

Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach:

  • szkoła podstawowa (klasy VI-VIII)
  • szkoła ponadpodstawowa

Podbój kosmosu w ostatnim czasie mocno przyspieszył – wysłanie teleskopu Jamesa Webba, planowane utworzenie bazy na Księżycu umożliwiającej przygotowanie lotów międzyplanetarnych, w tym także misji na Czerwoną Planetę – rozpala wyobraźnię oraz zachęca do zainteresowania się technologiami pozwalającymi na eksplorację kosmosu.

W ramach konkursu uczestnicy mogą przygotować grafikę ukazującą swoje wyobrażenie podróży na Księżyc, Marsa lub poza Układ Słoneczny. W swoich pracach mogą pokazać wnętrza statków kosmicznych lub bazy na Srebrnym Globie czy Czerwonej Planecie.

Jury przyzna nagrody i wyróżnienia w dwóch kategoriach:

  • szkoła podstawowa (klasy VI-VIII)
  • szkoła ponadpodstawowa

Honorowy patronat nad konkursem objęli: Lubelski Kurator Oświaty, starosta biłgorajski, burmistrz Biłgoraja oraz poseł na Sejm RP Beata Strzałka.

Termin nadsyłania prac mija 28 października 2022 roku (decyduje data stempla pocztowego).

I LO im. ONZ w Biłgoraju serdecznie zaprasza do wspólnego odkrywania niezmierzonego wszechświata z galaktykami, gwiazdami i ciałami niebieskimi.

Więcej informacji w Regulaminie Konkursu

Plakat konkursu do pobrania i powieszenia w placówkach: