„Patrz w gwiazdy” i odkrywaj kosmos z Planetarium Centrum Nauki Kopernik

Od blisko trzech miesięcy, w ramach programu „Patrz w gwiazdy” Planetarium Centrum Nauki Kopernik we współpracy z ESERO Polska tworzy i regularnie publikuje materiały edukacyjne o tematyce kosmicznej. Są one bezpłatnie dostępne na stronie Centrum Nauki Kopernik oraz w mediach społecznościowych ESERO Polska, Centrum Nauki Kopernik oraz Planetarium. Co znajdziemy wśród wspomnianych materiałów?

 

Pierwszym działaniem, które bez wątpienia jest warte uwagi każdego miłośnika kosmicznej przestrzeni, jest seria pokazów na żywo. Ponieważ Planetarium Centrum Nauki Kopernik od marca nie mogło gościć widzów pod kopułą, jego pracownicy opracowali i udostępnili pokazy w internecie. Jeżeli chcecie poznać gwiazdozbiory wiosennego nieba, odwiedzić inne planety Układu Słonecznego lub nawet wybrać się na wycieczkę do odległych galaktyk, zapraszamy do odwiedzenia zakładki Filmy Edukacyjne na stronie ESERO Polska.

 

Kolejne materiały to rozmowy z naukowcami, którzy poruszają tematy kosmiczne w odniesieniu do najbardziej bieżących ziemskich problemów. Jeśli na przykład jesteście zainteresowani, czy w kosmosie są wirusy, zapraszamy do obejrzenia wywiadu z dr Agatą Kołodziejczyk – tam poznacie odpowiedź na to i wiele innych pytań.

 

Na tym jednak nie koniec. Zachęcamy Was również do odwiedzenia strony na Facebooku Planetarium Centrum Nauki Kopernik. Tam bowiem pracownicy Planetarium regularnie umieszczają wpisy dogłębnie poruszające tematykę kosmiczną – zarówno w formie felietonów, jak i krótkich filmów przybliżających temat nawet początkującym obserwatorom kosmicznych zdarzeń. Jeżeli jesteście ciekawi, czym jest superpełnia księżyca, o co właściwie chodzi w hucznej misji Dragon albo jak obserwować niebo i satelity bez wychodzenia z domu, na stronie Planetarium Centrum Nauki Kopernik znajdziecie odpowiedzi na te i wiele więcej pytań. Zajrzyjcie koniecznie!

 

Poniżej natomiast przedstawiamy krótki film ze strony Planetarium, na którym dowiecie się, jak wygląda to niezwykłe miejsce, włącznie z zakamarkami, które na co dzień nie są dla widza dostępne. Przyjemnego seansu! 🙂

Planetarium od kuchni

Zobaczcie film pokazujący, jak wygląda nasze Planetarium od kuchni. Zajrzyjcie razem z nami do reżyserki, zobaczcie technologię stojącą za pokazami i projektory, dzięki którym można oglądać nie tylko gwiazdy.

Opublikowany przez Planetarium Centrum Nauki Kopernik Poniedziałek, 1 czerwca 2020