Olimpiada Astronomiczna – spotkanie dla nauczycieli

Polecamy waszej uwadze Olimpiadę Astronomiczną od lat organizowaną przez Planetarium Śląskie!!!

Zespół merytoryczny zaprasza uczniów szkół średnich oraz utalentowanych uczniów szkół podstawowych do udziału w Olimpiadzie Astronomicznej. Tegoroczna edycja tego konkursu ma charakter szczególny, gdyż finał rozgrywany będzie w roku 2023 – roku jubileuszu 550 lat urodzin Mikołaja Kopernika. Z tej okazji nasz kraj będzie gospodarzem Międzynarodowej Olimpiady z Astronomii i Astrofizyki.

Formularz rejestracyjny, zestawy zadań oraz wszystkie informacje regulaminowe znajdują się na stronie internetowej: https://www.planetarium.edu.pl/olimpiada-astronomiczna.html

Wobec braku wydzielonego przedmiotu nauczania, funkcjonowanie i rozwój astronomii w Polsce w przyszłości zależy właśnie od młodych pasjonatów kosmosu, dla których Olimpiada Astronomiczna stanowi ważny krok w ich edukacji. Bardzo ważnym ogniwem w tym łańcuchu jest nauczyciel, który bezpośrednio może zachęcić uczniów do spróbowania swoich sił w Olimpiadzie.

Zdajemy sobie sprawę, że szkolna rzeczywistość nie pozostawia nauczycielom wiele możliwości pracy z uczniami utalentowanymi w dziedzinie astronomii. Dlatego Komitet Główny Olimpiady Astronomicznej pragnie wesprzeć Państwa w zakresie merytorycznym i organizacyjnym.

Wszystkich nauczycieli – opiekunów potencjalnych olimpijczyków zapraszamy na hybrydowe spotkanie: „Jak wspomagać olimpijczyka w szkole”, które odbędzie się 29 września 2022 r. o godzinie 18:00 w Planetarium Śląskim oraz online.

Główne tematy spotkania:

  • Olimpiada Astronomiczna – co i jak trzeba wiedzieć, aby startować.
  • Przygotowanie do Olimpiady, jak pokierować ucznia.
  • Zagadnienia, na które należy zwracać uwagę w czasie zwykłych lekcji.
  • Dyskusja: Jakie wsparcie potrzebne jest nauczycielom.

Zgłoszenia chęci udziału w spotkaniu (z zaznaczeniem formy udziału zdalnej lub bezpośredniej) prosimy kierować drogą e-mailową na adres olimpiada@planetarium.edu.pl. W temacie należy wpisać słowo „NAUCZYCIEL”.

Polecamy i serdecznie zapraszamy!