O kosmosie przy kawie: Zdjęcia satelitarne w szkole

28 maja o godzinie 18:00 zapraszamy na drugie spotkanie z cyklu „O kosmosie przy kawie”, podczas którego porozmawiamy o kursie „Zdjęcia satelitarne w szkole”.

Spotkamy się za pośrednictwem platformy ZOOM: https://zoom.us/j/94310038983 

Zdjęcia satelitarne w szkole” to kurs online dla nauczycielek i nauczycieli zainteresowanych wykorzystaniem zobrazowań satelitarnych w swojej pracy dydaktycznej.

Kurs jest bezpłatny. Trwa 30 godzin. Możesz skorzystać z niego dowolnego dnia, o dowolnej porze. Skierowany jest do nauczycielek/li szkół ponadpodstawowych, ale śmiało mogą w nim wziąć udział nauczyciele/ki i edukatorzy ze szkół podstawowych.

Jeżeli  pragniesz udostępniać uczniom innowacyjną wiedzę i chcesz urozmaicić swoje zajęcia o kolejne wartościowe treści, to jest coś dla Ciebie!

Podczas spotkania:

  • Pokażemy przykładowe wykorzystanie zdjęć satelitarnych jako pomocy dydaktycznych, przydatnych np. na lekcjach przyrody, geografii, fizyki, matematyki, biologii, WoS-u, a nawet nauki języka obcego.
  • Nie musisz mieć żadnej wiedzy specjalistycznej. Przedstawimy podstawowe funkcjonalności wyszukiwarki zdjęć satelitarnych EO Browser – bardzo przydatnego narzędzia dla osób, które korzystają lub zechcą korzystać ze zdjęć satelitarnych.
  • Porozmawiamy również o zastosowaniu zdjęć satelitarnych w pracy z młodzieżą np. do analizy aktualnych wydarzeń czy globalnych wyzwań.
  • Odpowiemy też na wszystkie Wasze pytania związane z obserwacjami Ziemi z kosmosu.

Zapraszamy!

18.05.2021