O kosmosie przy kawie: Na żywo z bazy kosmicznej

Zastanawiacie się czym jest analogowa misja kosmiczna? A może wiecie już czym jest takie kosmiczne działanie. Niezależnie od odpowiedzi pokażemy wam od kuchni jak wygląda analogowa misja i jaką wartość może przynieść waszym kosmiczno-edukacyjnym projektom!

 

 

W najbliższy czwartek 30 września o godzinie 18:00, spotkamy się za pośrednictwem platformy ZOOM: https://us06web.zoom.us/j/82525802765

W ESERO zgłębiamy tajniki astrofizyki, technologii kosmicznych oraz edukacji. Staramy się łączyć te światy w sposób przyjazny i ciekawy. Tym razem poznamy kolejny element naszych zainteresowań. Udamy się na analogową misję księżycową wraz z Analog Astronaut Training Center.

Analog Astronaut Training Center stworzyło kosmiczną infrastrukturę – laboratorium do symulacji środowiska kosmicznego. Obiekt znajduje się w Rzepienniku pod Krakowem. Specjalizuje się w szkoleniach operacyjnych dla naukowców, inżynierów, pasjonatów kosmosu oraz przyszłych kandydatów i kandydatek na astronautów. Oprócz projektów naukowych, w kosmicznym habitacie można realizować prace inżyniersko-magisterskie i doktorskie. Centrum prowadzi także działania dla młodzieży na poziomie szkoły podstawowej i średniej. Organizuje warsztaty rakietowe, misje stratosferyczne oraz naukowe symulacje księżycowe i marsjańskie.

Nasza koleżanka Justyna będzie członkinią dwutygodniowej misji KEPLERIA. Wśród różnorodnych projektów i zadań treningowych połączy się z wami, by pokazać analogową misję od środka. Będziecie mieć niesamowitą okazję zobaczenia analogowego habitatu. Podejrzeć prowadzone badania, porozmawiać o takich misjach i zainspirować się do stworzenia kosmicznych projektów waszych szkołach.

Co nas czeka podczas spotkania:

  • Zobaczymy od środka jak wygląda habitat treningowy
  • Zapoznamy się z projektami, które będą prowadzone podczas misji
  • Porozmawiamy o waszych pomysłach jak taki projekt wykorzystać w edukacji

Odpowiemy na wszystkie Wasze pytania i pojawiające się wątpliwości.

Bądźcie z nami 30 września, o godzinie 18.00

UWAGA: łącze internetowe może być obciążone w związku z licznymi eksperymentami, warunkami pogodowymi. Jeśli wystąpią problemy techniczne będziemy starali się im jak najszybciej zaradzić!