O kosmosie przy kawie: Kosmiczne inspiracje na wakacje

25 czerwca o godzinie 18:00 zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „O kosmosie przy kawie”, podczas którego porozmawiamy o pomysłach na kosmiczne aktywności podczas wakacji.

Spotkamy się za pośrednictwem platformy ZOOM:

https://zoom.us/j/95248485512

W ESERO-Polska pracujemy cały rok, zachęcając Was do uczestnictwa w najróżniejszych wydarzeniach o tematyce kosmicznej: od konferencji Kosmos w szkole, Lekcji nie z tej Ziemi, przez wyzwania Moon Camp, konkursy Astro PI czy CanSat po warsztaty z Europejską Agencją Kosmiczną i Galaktykę Kobiet. Zapraszamy Was do tej przestrzeni działań i rozmów o wprowadzaniu tematyki kosmicznej na zajęcia przedmiotowe oraz kół zainteresowań.

Ten trudny rok szkolny już za nami. Żegnamy się z uczennicami i uczniami ostatnich klas oraz przygotowujemy się na przyjście nowych roczników. Wakacje to przede wszystkim czas odpoczynku, ale także szukania inspiracji, planowania nowych aktywności i projektów. Zdobywanie wiedzy o kosmosie, o wynikach badań prowadzonych na Księżycu czy Marsie, korzystanie z danych, dotyczących obrazowania Ziemi i zdjęć satelitarnych, które pomagają tu i teraz rozwiązywać konkretne problemy naszej planety – to poszerzanie wiedzy, niezbędnej do tego, by dostarczać uczniom wartościowych treści edukacyjnych.

Może przyszły rok szkolny warto zacząć kosmicznie? Porozmawiajmy o tym 25 czerwca, godz. 18.00. 

Podczas spotkania porozmawiamy o:

  • Letniej Szkole Edukacji Kosmicznej
  • Wybranych scenariuszach z zasobów ESERO-Polska
  • Konferencjach edukacyjnych
  • Wakacyjnych aktywnościach w CNK

Chętnie wysłuchamy także Waszych potrzeb. A może znacie jakieś kosmiczne inicjatywy warte polecenia, o których my nic nie wiemy? Przesyłajcie takie informacje o kosmicznych działaniach edukacyjnych na nasz adres esero@kopernik.org.pl

16.06.2021