O kosmosie przy kawie: Co piszczy w ESA – relacja z konferencji Teach with Space

W dniach 6-8 lipca odbyła się pierwsza międzynarodowa konferencja online Biura Edukacji ESA dla nauczycieli i edukatorów – „Teach with Space”. Z ogromną przyjemnością zrelacjonujemy Wam, co działo się podczas tego kosmicznego święta.

Spotkamy się za pośrednictwem platformy ZOOM:

https://zoom.us/j/98974176299

Trzydniowy program konferencji „Teach with Space” dostarczył wszystkim uczestniczącym inspiracji do  ciekawych zajęć w szkole. Eksperci ESA m.in. pokazali, jak i jakich narzędzi internetowych używać, by wykorzystać zagadnienia kosmiczne w kontekście uczenia się i nauczania przedmiotów z obszaru STEM (Science, Technology, Engineering and Mathematics). Zaprezentowano wykłady tematyczne, wygłoszone przez najwyższej klasy ekspertów i ekspertki kosmiczne. W programie nie zapomniano o zapewnieniu przestrzeni do spotkań i swobodnej interakcji oraz nawiązywania kontaktów między uczestniczącymi z całej Europy a ekspertami/ekspertkami kosmicznymi z ESA.

Na spotkaniu z cyklu „O kosmosie przy kawie” podzielimy się z Wami tą wiedzą. Może macie swoje pomysły na kosmiczne zajęcia, które chcielibyście z nami skonsultować? To spotkanie będzie idealną okazją do przeanalizowania wszelkich pomysłów, a szczególnie aktywności zaproponowanych przez Biuro Edukacji ESA, które pomogą Wam zaplanować „kosmiczne lekcje” w nowym roku szkolnym.

Co nas czeka na czwartkowym spotkaniu:

  • Przekażemy materiały z konferencji do wykorzystania w Waszej pracy edukacyjnej
  • Omówimy wybrane aktywności i inspiracje
  • Omówimy eksperymenty i scenariusze lekcji, od których warto zacząć nowy rok szkolny

Odpowiemy na wszystkie Wasze pytania i pojawiające się wątpliwości. Bądźcie z nami 22 lipca o 18.00.

Zobaczcie jak wyglądał program konferencji:

14.07.2021