Nowa strona CNK

Zapraszamy do odwiedzania nowej strony WWW Centrum Nauki Kopernik. Znajdziecie tam wszystkie informacje o Centrum wraz z prostym i przejrzystym systemem sprzedaży biletów. Jako ESERO również zaznaczyliśmy na niej swoją obecność. 🙂

 

Zmiana nastąpiła po siedmiu latach. Dotychczasowy serwis Kopernika działał od 2013 r. Wówczas smartfony były mniej popularne, a z internetu korzystało się głównie stacjonarnie. Przez ten czas technologia i sposoby jej wykorzystywania bardzo się zmieniły, stąd też powstała strona zupełnie nowa. Jest ona bardzo prosta w obsłudze – ma tylko siedem zakładek. Waszej szczególnej uwadze polecamy zakładkę Edukacja. W niej poza informacjami niezbędnymi do zaplanowania wizyty z uczniami, znajdziecie informacje o programach edukacyjnych, w tym właśnie o ESERO. Jest tam też baza wiedzy, gdzie możecie korzystać z artykułów, publikacji, nagrań wykładów, czy tekstów naukowych.

Sprzedaż biletów online
Zakup biletów na nowej stronie również został uproszczony. Składa się z 4 kroków. Można zaplanować wizytę, zaczynając od wyboru terminu albo konkretnej atrakcji. Część sprzedażowa serwisu była testowana jeszcze na etapie prac. Do współpracy zaproszeni zostali użytkownicy i użytkowniczki, a zgłoszone sugestie pomogły poprawić intuicyjność oraz funkcjonalność nowego serwisu. Powstał również film z instrukcją kupowania biletów. Zobaczycie go poniżej.

 

Zapraszamy serdecznie do odwiedzania nowej strony i poznawania Centrum Nauki Kopernik!