Mission X – zgłoszenia do 20 marca!

Trenuj niczym astronauci i astronautki! 

Mission X to międzynarodowy projekt edukacyjny, koncentrujący się na sprawności fizycznej oraz prawidłowym odżywianiu dzieci i młodzieży. Składa się z różnych elementów, które można wykonywać w zależności od zainteresowań dzieci i młodzieży.

Znajdziecie tu zadania naukowe, które koncentrują się na tematach naukowo-przyrodniczych – pozwalają ćwiczyć pracę metodą naukową oraz pracę w zespole. Zadania fizyczne pomagające w wykształceniu siły, wytrzymałości, koordynacji i orientacji przestrzennej.

Na zgłoszenia czekamy do 20.03.2021, należy je przesyłać klikając na flagę Polski na mapienastępnie po lewej stronie pojawi się link do formularza zgłoszeniowego.

Wszystkie szczegóły wyzwania w języku polskim znajdziecie na dedykowanej stronie w zakładce konkursy. Rónież strona główna wyzwania została przetłumaczona na język polski.

Wiele przydatnych informacji znajdziecie również na polskim funpage Facebook.

Wyzwanie można prowadzić zdalnie, a uczestniczki i uczestnicy mogą uzupełniać swoje zadania samodzielnie. Zadania można rozłożyć w czasie, gdyż główna część Mission X odbywa się co roku od stycznia do maja. W tym czasie należy wykonywać wybrane zadania i wpisać punkty na stronę – odpowiedni kalkulator zostanie otwarty w styczniu. Pod koniec misji wszystkie przedstawione punkty pomagają maskotkom Lunie i Leo, pokonać odległość 384 400 km pomiędzy Ziemią a Księżycem. Po zakończeniu edycji wszyscy uczniowie i uczennice oraz  opiekunowie dostają Certyfikaty Ukończenia Misji.  

Wyzwanie obchodziło swoją 10 rocznicę, zobaczcie jak świętowali astronauci i astronautki: