Lądujemy na Marsie z Arturem Chmielewskim

Czy wytrwały łazik bezpiecznie wyląduje na Marsie i podejmie swoją misję? Przekonamy się już 18 lutego!

Perseverance (Wytrwałość) wystartował 30 lipca 2020 r. i po półrocznej podróży zbliża się do Czerwonej Planety. Jego zadaniem jest poszukiwanie ewentualnych śladów dawnego życia, badanie pyłu marsjańskiego oraz próba wykorzystania dwutlenku węgla z atmosfery do produkcji tlenu. To pierwszy w historii łazik wyposażony w mały helikopter.

Obejrzyjcie lądowanie łazika na żywo! Razem z nami i naszym gościem specjalnym – dr. Arturem Chmielewskim z NASA. Przy okazji porozmawiamy o Marsie, misji Perseverance i planach kolonizacji oraz budowy habitatu na Czerwonej Planecie.

👉 Transmisja na YouTube: https://youtu.be/KZRyJcmsnH0

👉 Link do strony: https://www.kopernik.org.pl/…/ladujemy-na-marsie-z…

W programie
🟣 20.30 – 20.40 – Powitanie
🟣 20.40 – 21.00 – Filmowa podróż na Marsa z odrobiną historii
🟣 21.00 – 21.30 – Jaką misje ma łazik Perseverance?
🟣 21.30 – 21.40 – Transmisja lądowania z komentarzem
🟣 21.40 – 22.15 – 3… 2… 1… lądowanie, co teraz?
🟣 22.15 – 22.30 – Zakończenie, pytania od widzów

Zapraszamy także pod kopułę naszego Planetarium, by uczestniczyć w tym spotkaniu na żywo. Rezerwujcie bezpłatne wejściówki.

Jak zarezerwować bezpłatną wejściówkę?

Wyślijcie wiadomość na adres info@kopernik.org.pl. Liczba miejsc ograniczona (60), można zarezerwować maksymalnie 4 miejsca. Decyduje kolejność zgłoszeń. Na salę zapraszamy już o 20.15, by wszyscy spokojnie zdążyli zająć miejsca. Pamiętajcie o zasadach bezpieczeństwa.


Dr Artur Chmielewski – inżynier, menadżer projektów kosmicznych w Laboratorium Napędu Odrzutowego Centrum NASA oraz wykładowca projektu edukacyjnego NASA „Space Academy”. Współpracował przy tworzeniu kilkunastu misji agencji, w tym tych najbardziej przełomowych, jak misja Galileo, Cassini-Huygens czy misji ESA i NASA Rosetta – pierwszego historycznego lądowania na komecie.