„Kosmos z Ziemi”, warsztaty: Projektujemy bazę księżycową!

27 października o godzinie 18:00 zapraszamy na warsztaty „Projektujemy bazę księżycową!”

link do wydarzenia

źródło, www.esa.int

Kolonizacja Księżyca wymaga wizji, wizja natomiast narzędzi do jej urzeczywistnienia. Dlatego podczas warsztatów zapoznamy się z inżynierskim programem do projektowania 3D: Autodesk®Fusion, który daje szerokie spektrum możliwości w materializowaniu naszej wyobraźni. W programie nauczymy się m.in. jak stworzyć kopułę geodezyjną czy wieżę nadawczą, a także w jaki sposób nadać właściwości fizyczne i wizualne danym obiektom. Ponadto dowiemy się jak przedstawić nasz projekt za pomocą renderowania, druku 3D i wirtualnej rzeczywistości.

Warsztaty będą świetnym przygotowaniem przed konkursem Moon Camp Pioneers – nabyte umiejętności umożliwią zrealizowanie własnej koncepcji bazy księżycowej.

* Aby wziąć udział w warsztatach należy zainstalować program Fusion 360 na swoim komputerze. Odpowiednia instrukcja zostanie przesłana wraz z wiadomością potwierdzającą przyjęcie na warsztaty.

Warsztaty poprowadzą Tomasz Majda z Instytutu Wyobraźni i Justyna Średzińska z Pracowni Edukacji Centrum Nauki Kopernik.

  • Na warsztaty obowiązuje rejestracja.
  • Limit miejsc to 15.
  • Obowiązuje kolejność zgłoszeń.
  • Rejestracja trwa do 22.10, 23:59.

 

Link do formularza rejestracyjnego