Konkurs „W Stronę Gwiazd”

Zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym przez zaprzyjaźnione centrum nauki! Idea konkursu „W Stronę Gwiazd” narodziła się w 2019 roku dzięki Tygodniowi Kosmosu, którego temat przewodni brzmiał wówczas: „Księżyc: Brama do gwiazd”. Żyjemy w dobie, gdy powracamy do wielkich misji kosmicznych. Światowe agencje kosmiczne intensywnie pracują, by człowiek wrócił na Księżyc, aby następnie ruszyć w kierunku czerwonej planety – Marsa. Równolegle wysyłane są sondy i łaziki, by poznać niezbadane miejsca w naszym własnym Układzie Słonecznym. W Polsce także intensywnie rozwija się sektor kosmiczny, który – choć mniej powszechnie znany – to cały czas poszukuje pracowników. Jest to zatem idealny moment, by przez zainteresowanie wielkimi wydarzeniami w świecie astronautyki, zwrócić uwagę na całe bogactwo aktywności człowieka w kosmosie.

 

KATEGORIE I ZADANIE KONKURSOWE:

 • Kategoria I: uczniowie „zerówek” i klas 1-4 SP

Zadaniem konkursowym jest stworzenie pracy plastycznej lub plakatu wypukłego na jeden z 3 zadanych tematów.

 • Kategoria II: uczniowie klas 5-8 SP

Zadaniem konkursowym jest napisanie pracy pisemnej, projektującej misję kosmiczną, w ramach jednej z 3 zadanych tematyk.

 

HARMONOGRAM 

 • 5 października 2021 – start konkursu
 • 30 listopada  2021 – koniec nadsyłania prac
 • 28 stycznia 2022 tj. urodziny Jana Heweliusza  – najpóźniejszy dzień na ogłoszenie wyników

 

NAGRODY

 • Kategoria I – profesjonalna lornetka astronomiczna
 • Kategoria II – udział w Junior Space Camp tj. tygodniowej symulacji misji kosmicznej w profesjonalnym habitacie, należącym do laboratorium Analog Astronaut Training Center

  * Możliwość zamiany nagród na voucher do sklepu turystycznego lub astronomicznego, zgodnie z Regulaminem Konkursu.
  * Dodatkowe nagrody dla laureatów i osób wyróżnionych, w tym książki „Niewidzialny Wszechświat” przewidziane dla niewidzących i słabowidzących uczestników Konkursu.

 

Szczegóły poszczególnych zadań i więcej informacji na stronie: https://hevelianum.pl/konkurs-w-strone-gwiazd/