Klub Astronomiczny Almukantarat: obóz astronomiczny – zapisy już otwarte!

Jesteśmy przekonani, że znacie już Klub Astronomiczny Almukantarat!!! Pojawiali się u nas na giełdzie inspiracji podczas konferencji „Kosmos w szkole” czy informowaliśmy Was o ich projektach przy różnych okazjach. Przyszedł czas na kolejną widomość i polecamy przekazać ją waszym uczniom i uczennicom 🙂

Ruszyła rekrutacja na obóz astronomiczny dla absolwentów szkół podstawowych, organizowany przez Klub Astronomiczny Almukantarat w terminie 4-17 lipca 2021 r. Zgłoszenia są przyjmowane do 31 maja 2021 r.

Almukantarat od 38 lat zaprasza na wyjątkowe obozy astronomiczne.

W „Nadwarciańskim Grodzie” w Załęczu Wielkim pod namiotami zorganizują je po raz kolejny już w lipcu 2021 r. Podczas spotkania miłośnicy astronomii z całej Polski dzielą się swoją pasją do nocnego nieba z absolwentami szkół podstawowych i później licealistami. Obóz Klubu Astronomicznego Almukantarat to doskonała okazja na połączenie zabawy z nauką. Podczas wypoczynku uczestnicy mogą zgłębić tajniki astronomii, matematyki, fizyki i innych nauk ścisłych, przeprowadzić ciekawe eksperymenty, a także wziąć udział w bogatym programie integracyjno-rozrywkowym – wszak obóz naukowy odbywa się w wakacje!

Prowadzą autorski kurs astronomii od podstaw, podczas którego można zdobyć zarówno wiedzę teoretyczną jak i praktyczną. W nocy prowadzone będą obserwacje nieba – od Księżyca i planet Układu Słonecznego po mgławice i galaktyki. Nie zabraknie nauki obsługi sprzętu astronomicznego, korzystając z kilkunastu klubowych teleskopów. Dodatkowo będzie można wziąć udział w zajęciach z astrofotografii, podczas których uczestnicy będą mogli wykonać i obrobić własne zdjęcie nocnego nieba.

Więcej informacji o obozie dostępne jest na stronie obozu: https://oboz.almukantarat.pl/

Klub Astronomiczny Almukantarat, organizator obozu, to zarejestrowane stowarzyszenie, zrzeszające ludzi, których celem jest popularyzacja astronomii zwłaszcza wśród młodzieży. Swoje założenia spełnia poprzez regularne organizowanie obozów naukowych, prowadzenie portalu astronomicznego AstroNET, działalność wydawniczą (Zbiór zadań do Olimpiad Astronomicznych) oraz udział w wydarzeniach popularyzacyjnych w całej Polsce.

Obóz Astronomiczny 2021

  • Dla kogo: tegoroczni absolwenci szkół podstawowych
  • Termin: 4-17 lipca 2021 r.
  • Cena: 1500 zł
  • Miejsce: ośrodek „Nadwarciański Gród” w Załęczu Wielkim (woj. łódzkie)
  • Zapisy do 31 maja 2021 r.
  • Kontakt: oboz@almukantarat.pl

Gdzie znajdziecie wszystkie niezbędne informacje:

Zobaczcie film promujący obozy astronomiczne Klubu 😀

*Obóz będzie prowadzony zgodnie z wszystkimi wymogami prawnymi dot. wypoczynku dzieci i młodzieży, w tym kwestii i obostrzeń sanitarnych.