Galaktyka kobiet VI cz. 2

Zapraszamy na kolejną edycję wydarzenia „Galaktyka kobiet”, tym razem w wersji online. Spotkamy się 10 grudnia o godzinie 18:00, by porozmawiać z ekspertkami z kosmicznego świata. Będzie to format krótkich wywiadów zakończonych sesją pytań i odpowiedzi od publiczności.

Link do transmisji na żywo w serwisie YouTube

W czwartkowe popołudnie spotkamy się, by przełamywać stereotypy i inspirować się opowieściami niesamowitych ekspertek. Wydarzenie organizowane jest z myślą o uczennicach szkół średnich, zastanawiających się nad karierą naukową, zainteresowanych kosmosem, nowymi technologiami, zawodami przyszłości. A także tych, które jeszcze nie mają sprecyzowanych planów zawodowych i dopiero szukają własnej drogi. Dla chłopaków, którzy zastanawiają się czy z koleżankami można zrobić fajny projekt naukowy. A także dla tych, którzy po prostu chcą poznać kariery z sektora kosmicznego. Możliwość bezpośredniego spotkania z pasjonatkami, zajmującymi się ciekawymi i innowacyjnymi zagadnieniami naukowymi może być bardzo cennym doświadczeniem, ułatwiającym podjęcie ważnych decyzji związanych z własną przyszłością.

„Praca w nauce z sektora STEM” to przyszłość warta rozważenia. Innowacyjne firmy oraz instytuty badawcze intensywnie szukają młodych osób, które potrafią krytycznie myśleć, są kreatywne i nie boją się wyzwań. Już dziś mają dla nich imponujący, stale powiększający się zestaw zawodów, a wkrótce pojawią się zupełnie nowe – takie, które jeszcze nie istnieją.

Sylwetki ekspertek tej edycji wydarzenia:

______________________________________________

Taryn Bailey

Amerykańska inżynierka. Swoją życiową pasję odkryła, odwiedzając ojca – inżyniera elektryka – w jego pracowni. Zobaczyła wtedy, jak wygląda praca nad projektowaniem okablowania dla satelitów kosmicznych – zachwyciła ją możliwość przekraczania zupełnie nowych granic dzięki innowacyjnym rozwiązaniom technologicznym. Ukończyła Uniwersytet Columbia w Nowym Jorku, a obecnie kontynuuje studia w dziedzinie inżynierii mechanicznej i lotnictwa na Uniwersytecie Południowej Kalifornii (USC). Pracuje w Jet Propulsion Laboratory w Pasadenie (Kalifornia), gdzie zajmuje się głównie obszarem integracji i testowania (I&T) na małych satelitach i ładunkach, takich jak RainCube, Mars Helicopter czy MAIA. Podczas konferencji opowie o doświadczeniach z programem Mars Helicopter.

______________________________________________

Dr Agnieszka Łukaszczyk

Starsza dyrektorka ds. europejskich w Planet. Ukończyła studia z zarządzania przestrzenią w nowych gospodarkach w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, stosunki międzynarodowe w American University School of International Service oraz nauki polityczne na University of Tennessee. Studiowała również na Uniwersytecie Katolickim w Louvain (Belgia), na Uniwersytecie Jagiellońskim i w World Trade Institute w Bernie (Szwajcaria). Doświadczenie zawodowe zdobywała w Wydziale Politycznym Ambasady RP w Waszyngtonie, w American Electronics Association w Brukseli, w Senacie RP w Warszawie oraz w Warsaw Business Journal. Pracowała w Dyrekcji Generalnej ds. Rynku Wewnętrznego, Przemysłu, Przedsiębiorczości i MŚP Komisji Europejskiej oraz w zespole ds. Polityki Kosmicznej i Badań Dyrekcji Generalnej ds. Przedsiębiorstw i Przemysłu. Wcześniej pełniła funkcję dyrektora brukselskiego biura amerykańskiej Secure World Foundation. Była też przewodniczącą i dyrektor wykonawczą Rady Doradczej ds. Generacji Kosmicznej wspierającej Program Narodów Zjednoczonych ds. Zastosowań Kosmicznych. Pracowała naukowo w Europejskim Instytucie Polityki Kosmicznej. Obecnie wiceprezeska ds. Europy podczas Światowego Tygodnia Kosmicznego i członkini Rady Dyrektorów ds. kobiet w sektorze kosmicznym na Europę. Napisała i obroniła pracę doktorską z zakresu bezpieczeństwa kosmicznego w Polskiej Akademii Obrony.

______________________________________________

Ewa Kłosowska

Z wykształcenia magister farmacji. Postanowiła jednak całkowicie zmienić ścieżkę kariery zawodowej i wejść do świata IT. Od trzech lat działa na pograniczu analizy biznesowej i kontroli jakości, dbając o zapewnienie jakości oprogramowania. Zdobyła bogate doświadczenie, pracując dla liderów branży motoryzacyjnej, sektora zdrowia i consultingu. Prowadzi wrocławski oddział Geek Girls Carrots, inspirując i zachęcając dziewczyny do wejścia do świata nowych technologii. Swoje pasje realizuje, pisząc w wolnych chwilach bloga. Autorka e-booka „Twoje drzwi do IT. Czyli co dobrze wiedzieć na starcie”

 

 

 

Agata Kołodziejczyk

______________________________________________

Dr Agata Kołodziejczyk

Neurobiolożka z kosmiczną misją, założycielka Space Garden i Analog Astronaut Training Center, główna pomysłodawczyni i współtwórczyni pierwszych w Polsce analogowych baz do przeprowadzania symulacji misji kosmicznych, organizatorka 26 księżycowych i marsjańskich analogowych misji kosmicznych, mentorka 85 analogowych astronautów. Stopień doktora uzyskała na Uniwersytecie w Sztokholmie, pracowała w zespole Advanced Concepts Team Europejskiej Agencji Kosmicznej w Holandii. Autorka licznych publikacji edukacyjnych i naukowych na temat chronobiologii, biologii kosmicznej i neurobiologii. Trzykrotna laureatka międzynarodowego konkursu Global Space Balloon Challenge w kategoriach „Najlepszy eksperyment naukowy” i „Najlepszy projekt edukacyjny”. Uhonorowana wieloma stypendiami naukowymi, m.in. przez Fundację na Rzecz Nauki Polskiej. Członkini grup doradczych organizacji takich jak Międzynarodowa Federacja Astronautyczna (IAF), prywatna agencja kosmiczna Valles Marineris, Europejska Unia Nauk o Ziemi (EGU), Astronomia Nova, Polskie Towarzystwo Astrobiologiczne, Polskie Towarzystwo Rakietowe.