ESA Kids – konkurs plastyczny Space Gallery – zgłoszenia do 31 stycznia

Zapraszamy do udziału w plastycznym konkursie, który umożliwi wysłanie kosmicznej grafiki na stronę ESA Kids! To wspaniała szansa! Każdego miesiąca ESA Kids przygląda się szczegółowo różnym tematom kosmicznym. Tematy obejmują wszystko, od orbit i planet po astronautów czy asteroidy.

Spoglądając w nocne niebo, zobaczysz mnóstwo gwiazd. Można je łączyć, tworząc obrazy, trochę tak jak łączenie kropek! Takie kształty z gwiazd nazywamy gwiazdozbiorami! Od czasów starożytnych ludzie wymyślali historie, które zapisywali w gwiazdach, na przykład o zwierzętach lub antycznych bohaterach. Gwiazdozbiory pomagają ludziom zapamiętać i rozpoznać różne grupy gwiazd na nocnym niebie. Cóż za świetny sposób na naukę o gwiazdach!

Możecie przedstawić istniejące gwiazdozbiory lub zupełnie nowe, wymyślone przez Was!

Temat konkursu w tym miesiącu to: gwiazdy i gwiazdozbiory

  • zgłoszenia, należy przesłać do 31 stycznia 2024 r.
  • pracą konkursową mogą być: rysunek, obraz, rzeźba, model, grafika komputerowa… użyjcie swojej wyobraźni!
  • konkurs jest kierowany do dzieci i młodzieży do 12 roku życia włącznie
  • w konkursie należy wykazać się kreatywnością i pokazać swój pomysł poprzez sztukę!

Zespół ESA Education wybierze najlepsze prace, które trafią do Galerii Kosmicznej na stronie ESA Kids oraz autorzy i autorki prac otrzymają kosmiczne upominki.

Pracę konkursową należy przesłać przez formularz (znajduje się na oryginalnej stronie konkursu, link poniżej) lub na adres: ESA Education, ESTEC, Keplerlaan 1, PO Box 299 NL-2200 AG Noordwijk, Holandia.

Uwaga: praca konkursowa nie podlega zwrotowi. Ze względu na dużą liczbę zgłoszeń, które napływają co miesiąc, Biuro Edukacji ESA nie wysyła do uczestników listów potwierdzających ich otrzymanie. ESA kontaktuje się wyłącznie ze zwycięzcami.

Zachęcamy do odwiedzania regularnie strony ESA Kids (https://www.esa.int/kids/en/home), aby zobaczyć, kim są comiesięczny zwycięzcy!


Oryginalny artykuł w j. angielskim znajdziecie na stronie ESA (Europejskiej Agencji Kosmicznej) – tu znajdziecie formularz wysłania pracy plastycznej!

8.12.2023 r.