ESA Kids – konkurs plastyczny Space Gallery – zgłoszenia do 31 października

Zapraszamy do udziału w plastycznym konkursie, który umożliwi wysłanie kosmicznej grafiki na stronę ESA Kids! To wspaniała szansa! Każdego miesiąca ESA Kids przygląda się szczegółowo różnym tematom kosmicznym. Tematy obejmują wszystko, od orbit i planet po astronautów czy asteroidy.

W tym miesiącu astronomowie dokonali ekscytującego odkrycia za pomocą Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba! Znaleźli ślady dwutlenku węgla na Europie – jednym z lodowych księżyców Jowisza. Dlaczego to takie ważne, ponieważ uważa się, że węgiel jest niezbędny do życia, przynajmniej takiego które znamy. Wykrycie go nie musi koniecznie oznaczać odkrycia obcych, ale jest oznaką, że życie mogłoby w ogóle istnieć na tym lodowym globie. Więcej informacji na temat badań jowiszowego księżyca możecie znaleźć tutaj.

Dla ludzi tutaj na Ziemi Paxi jest obcą formą życia, dla Paxiego ludzie są kosmitami! Zastanówmy jak mogłoby wyglądać życie na lodowatym księżycu? Jak by ono wyglądało na planecie pozasłonecznej będącej gigantycznym, gorącym światem lawowym? Może jeszcze inne planety pozasłoneczne i ich cechy staną się inspiracją do Waszych projektów 😉

Temat konkursu w tym miesiącu to: życie pozaziemskie

  • zgłoszenia, należy przesłać do 31 października 2023 r.
  • pracą konkursową mogą być: rysunek, obraz, rzeźba, model, grafika komputerowa… użyjcie swojej wyobraźni!
  • konkurs jest kierowany do dzieci i młodzieży do 12 roku życia włącznie
  • w konkursie należy wykazać się kreatywnością i pokazać swój pomysł poprzez sztukę!

Zespół ESA Education wybierze najlepsze prace, które trafią do Galerii Kosmicznej na stronie ESA Kids oraz autorzy i autorki prac otrzymają kosmiczne upominki.

Pracę konkursową należy przesłać przez formularz (znajduje się na oryginalnej stronie konkursu, link poniżej) lub na adres: ESA Education, ESTEC, Keplerlaan 1, PO Box 299 NL-2200 AG Noordwijk, Holandia.

Uwaga: praca konkursowa nie podlega zwrotowi. Ze względu na dużą liczbę zgłoszeń, które napływają co miesiąc, Biuro Edukacji ESA nie wysyła do uczestników listów potwierdzających ich otrzymanie. ESA kontaktuje się wyłącznie ze zwycięzcami.

Zachęcamy do odwiedzania regularnie strony ESA Kids (https://www.esa.int/kids/en/home), aby zobaczyć, kim są comiesięczny zwycięzcy!


Oryginalny artykuł w j. angielskim znajdziecie na stronie ESA (Europejskiej Agencji Kosmicznej) – tu znajdziecie formularz wysłania pracy plastycznej!